Щоби хто не говорив, та все ж таки нині саме Бруно Шульц залишається найбільш знаним дрогобичанином в світі. Однак Дрогобич таке вже місто, де завше комусь щось не подобається, особливо коли хтось робить, а хтось просторікує. Місто, де або жаба душить, або ж чужі грошу рахують. Тож мушу зазначити, що все, пов’язане з Шульцем, робиться громадськими зусиллями, стараннями ентузіастів, людей небайдужих. І жоден з них іще ні авта не придбав, ні престижного помешкання в одному з найкращих районів центрального Львова… Й загалі багато кому в Дрогобичі слід було би замислитися, як од того факту, що мешкав тут Шульц, народились чи творили інші видатні постаті, мати користь…

Що ж до Шульца, то до його 117-х уродин вийшло друком нове видання, присвячене видатному нашому краянинові. Задум дещо незвичної публікації належить давньому й палкому прихильникові Великого Бруно й його малої вітчизни польському журналістові, фотографу, працівникові міської бібліотеки Любліна ім.. Ієроніма Лопацінського Єжи Яцкові Боярському. Він же створив концепцію карти „Бруно Шульц і Дрогобич”, сам зробив всі необхідні світлини й проект обкладинки. Маємо унікальну карту нашого міста, яка зрештою виходить за межі шульцівського контексту й дає уяву про наше неповторне багато культурне місто та його багату історію. В експлікації до карти подано опис 67 (!) об’єктів, які не має оминути жоден подорожній.

А ще до карти додано чудові, глибокі тексти відомого мистецтвознавця й дослідниці творчості Шульца професора Малґожати Кітовскої-Лисяк („Чим є мапа?”), голови люблінського товариства „Фестиваль Бруно Шульца”, художнього директора Шульцфесту, журналіста „Газети Виборчей” Ґжеґожа Юзефчука („Дрогобич і Шульц”) і керівника науково-інформаційного полоністичного центру ім.. Ігоря Менька ДДПУ доцента Віри Меньок („Безіменна і космічна мапа Бруно Шульца”). Останній текст – своєрідна мандрівка текстами й місцями автора „Цинамонових крамниць”, яка показує нам отой Дрогобич, який останнім часом все більше манить і приваблює подорожніх з різних міст і містечок нашої невеликої зрештою кулі…

Видано карту в співпраці з Товариством „Фестиваль Бруно Шульца” й полоні стичним центром імені світлої пам’яті Ігоря Менька. Вже відбулися презентації нового видання в Любліні та нашому місті. Тепер вартувало б і в Дрогобичі – вже українською – перевидати чудовий дарунок Єжи Боярського всім прихильникам творчості Бруно Шульца і всім, кому небайдужа унікальність і неповторність „єдиного місця на світі”. Та от чи знайдеться такий небайдужий серед наших меценатів, аби проспонсорувати таке необхідне для „півтора міста” видання?

Автор карти зустрівся з Дрогобицьким міським головою Миколою Гуком і вручив йому своє видання. І ось що сказав з цього приводу пан Микола:

„Я подивований вашою мапою. Це мали б и зробити ми, але ви показали мені мапу нашого міста, зроблену вами в Польщі. Й це теж нас об’єднує. Бруно Шульц – наша гордість в слава. Ми пишаємося ним і десятками тих знаних Дрогобичан, завдяки яким наше місто так відоме світі. Саме ці великі імена роблять нас кращими…”:

Повністю розмова Миколи Гука з Єжи Яцком Боярським буде видрукована на інтернет-сторінці www.niecodziennik.mbp.lublin.pl