Два роки тому, коли в Дрогобичі йшла підготовка до відкриття пам’ятника Папі Іванові Павлові ІІ, в костьолі св. Бартоломія працювали реставратори з Польщі. Не лише допомагали в роботах із встановлення погруддя видатної постаті зламу століть, але й робили дослідження малярства в дрогобицькому храмі.

Сьогодні двоє з тієї групи працюють у Львові. Нещодавно випадково зустрівся з керівником катедри реставрації Варшавського університету Йоанною Черніховскою і реставратором Магдою Шимчик.

Вони, як розповіла пані Магда, нині реставрують у Вірменському кафедральному соборі настінне малярство видатного львівського майстра живопису Яна Хенрика Розена (20-і рр.. ХХ сторіччя). Проект порятунку пам’ятки спільний: разом із польськими спеціалістами працюють реставратори з України.

Фінансує роботи Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща. За декілька місяців роботи буде завершено й ті, хто приходять до унікальної пам’ятки історії та культури, побачать її оновленою. Прикро лише, що останнім часом подібні проекти фінансують закордонні інституції. Так, ніби унікальні скарбі культури світового значення українських владців зовсім не цікавлять…