Приблизно на початку 60-х „гримів” у Дрогобичі музичний гурт „Арніка”, що грав на танцях у Дрогобицькому Будинку культури. В його складі були надзвичайно талановиті музиканти й вельми творчі люди. А виконували переважно (уявіть собі!) музику „Бітлів”, найкращі джазові мелодії тощо. Й неодноразово за це мали проблеми й з міліцією та владою. Потім по-різному склалася доля цих музикантів, та всі залишилися вірними обраному фахові. Один з колишніх учасників „Арніки” – знаний у місті різнобічний музикант (з абсолютним слухом, до речі) Лев Лобанов. За фахом він – баяніст (першим учителем якого був легендарний світлої пам’яті Роман Сорока). Але так само вправно грає на акордеоні. Та й узагалі немає такого клавішного інструменту, який не був би підвладний Левкові. А ще (в Дрогобичі цим більше ніхто похвалитися не може) він – вмілий органіст. Свого часу неодноразово виступав у Львівському органному залі. Чверть століття Лев Григорович пропрацював у Львівському об’єднанні музичних ансамблів. Сьогодні – учасник тріо під орудою Альфреда Шраєра, з яким вельми успішно виступав у Дрогобичі, Львові, багатьох містах Польщі. Нещодавно разом зі своїм колективом брав участь в урочистостях, присвячених видатному польському поетові Юліанові Тувіму в Томашові Мазовецькому поблизу Лодзі. І те, що тамтешні меломани на „ура” сприйняли дрогобицьких клезмерів – багато в чому заслуга Лева Лобанова.

Окрім того Левко – чудовий товариш, він – з тих людей, про кого говорять – „світла людина”. Всім своїм єством випромінює доброзичливість, толерантність, добро, інтелігентність. За це так люблять і шанують його ті, хто має щастя спілкуватися з цим непересічним, не буденним чоловіком.

Сьогодні у шановного дрогобичанина – ювілей. Він все життя любить перше вересня, адже це – не лише початок навчального року, а день, коли з’явився на світ. Нині уродиннику нашому вже 60. Дата ніби й поважна, та Лев Лобанов – ще зовсім молодий душею, енергійний. Моторний, запальний.

Ми щиросердно вітаємо Лева Лобанова з його ювілейною датою! Здоров’я вам, щастя, нових творчих успіхів, сповнення всіх ваших мрій, дорогий уродиннику! З роси і з води! І обов’язково – до ста двадцяти, аж ніяк не менше.