Тут функціонують баянно-акордеонні осередки у двох музичних школах, музичному училищі та на музично-педагогічному факультеті університету. Далеко за межами Львівщини відомі імена дрогобичан як виконавців, так і педагогів: Е.Мантулєва, Р.Пукаса, М.Мамайчука, Р.Сороки, В.Чумака та С.Максимова («Прикарпатський дует баяністів»), А.Далекого, С.Процика, І.Сирватка, Р.Кіци, Р.Ілика та багатьох інших. Серед баяністів-науковців – кандидати педагогічних наук Є.Марченко, І.Фрайт, А.Душний, В.Салій, магістри В.Шафета та Л.Мартинів, а серед молодих, але вже відомих – лауреати міжнародних конкурсів Ю.Чумак, О.Волянський, Р.Стахнів. Як наслідок їхньої роботи, у Дрогобичі щорічно відбуваються Всеукраїнські та міжнародні конкурси, а на Всеукраїнських наукових конференціях обґрунтовується новий термін – «Дрогобицька баянно-акордеонна виконавсько-педагогічна школа».

2013-14 навчальний рік розпочався активним рухом баяністів-акордеоністів музично-педагогічного факультету ДДПУ ім.І.Франка у бік мистецького світу Європи – участь у конкурсах та фестивалях у Болгарії та Латвії, робота в складі журі престижного мистецького форуму в Італії.

22-26 серпня на «Золотих пісках» у м.Варна (Болгарія) відбувся ІІ-й міжнародний дитячо-юнацький фестиваль-конкурс мистецтв «Світ, мистецтво і море». Дрогобич був представлений студенткою педуніверситету Ганною Савчин (клас – доцента Андрія Душного). У номінації «інструментальний жанр (акордеон)» вона здобула ІІІ премію та звання лауреата. Конкурс у Болгарії репрезентували учасники з Росії, Латвії, Словакії, Болгарії та України в інструментальному, вокальному, хореографічному та цирковому жанрах. Очільником журі виступила професор Йордана Нєдєльчєва (Болгарія). До складу журі увійшли: Раїса Ігнатьєва (Росія), Людмила Чеснєйшая (Україна), Світлана Маханчук (Україна), Георгі Харізанов, Кремена Матєва, Павлінка Тодорова, Марія Чіпріянова, Румина Пенчєва (Болгарія). Конкурентами нашої виконавиці були солісти-інструменталісти із різних мистецьких ВНЗ зокрема – Національної музичної академії України ім.П.Чайковського.

Наступним кроком стало відрядження кандидата педагогічних наук, доцента кафедри народних музичних інструментів та вокалу Андрія Душного до Італії. Там, 25-30 вересня у м.Ланчіано проходив ХХІІІ-й міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «Cita di Lanciano», організатором та президентом якого вже багато років є відомий композитор, баяніст та диригент, заслужений діяч мистецтв України Володимир Зубицький. Маестро, починаючи з 2010 року, очолює також журі дрогобицького конкурсу «Pеrpetuum mobile» на базі музично-педагогічного факультету ДДПУ. Запроваджена організаторами обох мистецьких форумів спільна відзнака (Диплом) для переможців дрогобицького конкурсу дає можливість найкращим спробувати себе змаганні баяністів-акордеоністів у Ланчіано.

Конкурс «Премія Ланчіано» – один із престижних мистецьких форумів Європи, сюди з’їжджаються представники як Італії, так і України, Росії, Китаю, Казахстану, Польщі, Литви, Словаччини, Угорщини, Чехії, Німеччини, Ізраїлю, Австрії та ін. Відтак, за звання лауреата 2013 року змагалися понад 100 солістів (у вікових категоріях до 12 р., 13-15 р., до 18 р., до 41 р., «ветерани», «вар’єте» (виконавці естрадної музики), «концертисти») та понад 30 колективів (малих та великих форм, однорідного та мішаного складу).

У складі журі – відомі виконавці, педагоги, керівники навчальних закладів, організатори мистецького життя, серед яких: В.Зубицький (голова журі), М.Петрук (Чехія, баяніст-виконавець), В.Соколов (ректор Петрозаводської консерваторії, професор, Росія), М.Патаріні (директор акордеонної фабрики, Італія), О.Шаров (професор, завідувач кафедри баяна та акордеона Санкт-Петербурзької консерваторії, заслужений артист Росії), А.Гайсін (професор кафедри баяна Алма-Атинської консерваторії, заслужений артист Казахстану), Й.Джорджевіч (професор Віденської консерваторії, Австрія), В.Грачов (заслужений артист Башкортостану, професор Саратовської консерваторії, Росія), Б.Арон (заслужений артист Росії, професор Саратовської консерваторії, Росія), В.Чернявський (ректор Краснодарської консерваторії, професор, композитор, Росія), П.Дияк (виконавець-баяніст, викладач мистецьких навчальних закладів Кракова, Польща), І.Деменів (викладач акордеона у м.Татабанья, Чехія), Р.Свічкевічус (професор музичної академії у Вільнюсі, Латвія), З.Смакова (професор, завідувач кафедри баяна Алма-Атинської консерваторії, Казахстан) та ін. Україну у складі журі представили Вадим Скрипниченко (кандидат педагогічних наук, старший викладач Інституту мистецтв НПУ ім. М.Драгоманова, Київ), Андрій Душний (Дрогобич), Валерій Ткачук (директор ДМШ №2, Тернопіль), Сергій Пелюк (директор Запорізького музучилища).

Згодом дрогобичани заявили про себе у м.Даугавпілс (Латвія), де 23-26 жовтня відбувся ХІІІ-й міжнародний фестиваль акордеонної музики «Даугавпілс-2013». У його рамках пройшов VIII-й міжнародний конкурс молодих акордеоністів ім.В.Ходукіна. Наш університет у фестивальній програмі представляли студенти баяністи-акордеоністи музично-педагогічного факультету Ганна Савчин та Тарас Собіль на чолі зі своїм наставником Андрієм Душним, який, на запрошення оргкомітету, очолив журі. До складу журі також увійшли П.Велаксис (викладач Каунаського відділення Литовської академії музики і театру) та Т.Саратова (диригент Даугавпілського оркестру акордеоністів, організатор конкурсу та фестивалю, Латвія).

У конкурсі та фестивалі змагалися представники Латвії, Литви, Білорусі, України та Росії у сольному та ансамблевому виконавстві. Низка концертів супроводжувалася оркестром акордеоністів м.Даугавпілс під керуванням Тетяни Саратової. У рамках конкурсу відбулися методичні семінари-практикуми, які провели А.Душний (Україна), Є.Петров (Росія), Ю.Пешков (Латвія), Л.Слєконіте (Литва).

Фестивальний виступ у камерному жанрі представили Ганна Савчин та Тарас Собіль (Дрогобич, Україна), камерний ансамбль із Даугавпілського університету, тріо «Мілонга», Крістарс Гітнерс, Саманта Чіпінська, Маріс Розенфельд, інструментальне тріо «Контрасти» (Латвія), ансамбль гармоністів (Вітебськ, Білорусія) та ін. У рамках фестивальної програми відбувся творчий вечір легендарного латвійського композитора та педагога Юрія Пешкова, концерт дуету акордеоністів (Світлана Ставіцька – Володимир Ушаков) та групи «Quintet of Four» (Санкт-Петербург, Росія), Владіміра Карніцкого (Вільнюс, Латвія). Найкращих виконавців, серед яких і дрогобичани, відзначили дипломами.

Водночас доцент Андрій Душний (у супроводі своїх вихованців) провів низку лекцій-практикумів та майстер-класів у Даугавпілському університеті й Науенській музичній та художній школах. Також наші митці виступили у прямому ефірі на місцевому радіо «SWH+».

Варто пригадати, що творча співпраця із університетом м.Даугавпілс розпочалася ще у 70-х роках ХХ століття, коли стало модним зав’язувати дружні контакти із закладами «братніх» республік – тоді наші навчальні заклади активно обмінювалися студентськими художніми колективами, спортивними командами, вивчали передовий педагогічний досвід, влаштовували спільні наукові конференції. Співпраця відновилася 2011 року, коли прибалтійські акордеоністи приїхали до Дрогобича на конкурс «Perpetuum mobile», де завоювали призові місця. Латвійці були вражені нашими контрастами: з одного боку, жахливі дороги, з іншого – європейський рівень конкурсу, високий кількісний та якісний показник учасників та журі, гроно високохудожніх заходів у рамках конкурсу. Яскраві враження від Дрогобича і сприяли продовженню взаємно-творчого обміну досвідом, методиками, здобутками і планами подальшої мистецької та наукової діяльності.

Отже, баянно-акордеонний осередок музично-педагогічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка, виховуючи майбутніх фахівців-музикантів, активно прищеплює талановитій молоді необхідні професійні якості як через навчальний процес, так і через музично-виконавську діяльність; розширює науково-мистецькі контакти між навчальними закладами та центрами культури України і зарубіжжя, гідно представляючи наш виш на міжнародній сцені.