«Ми тут не для того, аби підтримати конкретного політика або політичну силу, хоча нас пов’язують партнерські відносини із деякими з партій, що беруть участь у протесті. Ми тут, щоб висловити солідарність із українським народом, тією молоддю, яка хоче кращого майбутнього. І звісно, ми тут, бо думаємо про майбутнє наших країн», – зауважив Саакашвілі.

При цьому він наголосив, що внутрішні українські процеси іноземних політиків не стосуються, і додав, що завжди підтримував партнерські відносини із президентом Януковичем і готовий долучитися до переговорів задля мирного врегулювання конфлікту і подолання політичної кризи в Україні.

«Для нас життєво важливо, щоб Україна була складовою загального європейського інтеграційного процесу», – зазначив колишній прем’єр-міністр Молдови Влад Філат.

Обидва політики також виступили і перед мітингувальнками на Майдані.  Раніше повідомлялось, що на Євромайдані у наметах вже кілька днів живуть члени партії Саакашвілі «Єдиний національний рух».

Раніше цього місяця президент Росії Володимир Путін заявив, що те, що відбувається в Києві, це не революція, як її називає українська опозиція, а погроми.

Президент Росії заявив: те, що відбувається на вулицях Києва, не має прямого стосунку до ЄС, це внутрішньополітичні проблеми. «Намагаються розхитати внутрішньополітичні процеси», – сказав Путін. За його словами, це «добре підготовлена акція». «Але ми сподіваємося, що ситуація в Києві стабілізується. Хоч би яким був вибір України, Росія його підтримуватиме», – наголосив він.

З 21 листопада, коли уряд України ухвалив розпорядження про припинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом і посилення співпраці з Росією, в Україні почалися масові акції протесту й мітинги.

Після жорстокого розгону беркутівцями Євромайдану в ніч на 30 листопада в Києві, акції протесту по всій країні відновилися і посилились.