На черговому пленарному засіданні 34 сесії Дрогобицької міської ради п’ятого скликання, що відбулося минулого четверга 12 листопада, депутати розглянули та проголосували питання про приватизацію кількох об’єктів комунальної власності шляхом викупу.

Найбільш “цікавим” видовищем стало голосування про надання дозволу на приватизацію підвального приміщення за адресою вул. Лесі Українки, 8. Як виявилось, вказане приміщення перебуває на обліку в міському та обласному управліннях з надзвичайних ситуацій як “негерметична споруда протирадіаційного захисту населення”, а простіше – звичайнісіньке бомбосховище сталінських часів.

Інформацію про те, що це приміщення має статус бомбосховища надала працівниця міського управління. Вона ж довела до відома депутатів і зміст листів обласного управління, які також це підтвердили.

Окремі депутати, а зокрема голова комісії з питань приватизації Семен Семенович Макарець, заявив, що ніби-то свого часу колишній керівник управління з питань надзвичайних ситуацій Петро Сидор особисто на комісії заявив про можливість приватизації цього підвалу. Однак, подібного офіційного документа ніхто не зміг показати. Більше того, працівниця управління зачитала листи, які були надіслані на адресу управління комунальних ресурсів стосовно можливості передачі такого приміщення в оренду. І дійсно, згідно з законодавством, таке приміщення можна передати в оренду, але за певних умов: по-перше, приміщення не можна переплановувати та перебудовувати, і, по-друге, воно має бути звільнене орендарем на першу вимогу відповідних органів цивільного захисту впродовж 12 годин після отримання такої вимоги.

Що ж до приватизації об’єктів цивільного захисту, то вони не можуть бути об’єктами приватизації згідно з чинним законодавством. І керівник управління комунальних ресурсів не мав жодної законної підстави виносити це питання на розгляд сесії.

Перебіг розгляду цього питання лише дає змогу зробити висновок про те, що підприємець, який має намір приватизувати цей підвал-бомбосховище, таки домовився з окремими депутатами про голосування з цього питання на його користь. І жодного з депутатів не зупинило те, що для цього потрібно порушити Закон України “Про приватизацію державної власності”…

Наступний “цікавий” об’єкт – стоянка на вулиці Трускавецькій поблизу Державтоінспекції, відома дрогобичанам як “штафмайданчик”. Проте, не слід думати, що хтось приватизував саму стоянку – все зробили набагато хитріше.

Виявляється, стоянка перебуває у користуванні комунального підприємства “Таврія” і заяву на приватизацію подали на… цілісний майновий комплекс цього комунального підприємства. В дійсності ж у тієї “Таврії” увесь майновий комплекс складається з невеликої буди із вивіскою… страхової компанії “Скарбничка” та, мабуть, стола та кулькової ручки директора. Цілком вірогідно, що на цю буду не має жодного юридичного документу, так само, як не має вона і реальної вартості. Вся цінність – у земельній ділянці. Адже, якщо все “правильно” приватизувати, то право користування земельної ділянкою акуратно буде переведено з комунального на приватне підприємство, яке його приватизує.

До речі, голосування стосовно цього об’єкту пройшло “як по маслу”: ніхто навіть не заїкнувся, що таким чином, по суті, було надано згоду на приватизацію дуже комерційно-привабливої земельної ділянки. А продати її можна було б з аукціону та виручити чималенькі гроші для немічного міського бюджету.