За інформацією Державна інспекція з контрою за цінами у Львівській області в період епідемії грипу А /Н1N1/ було здійснено ряд позапланових перевірок роздрібних аптечних закладів на предмет виявлення фактів необґрунтованого підвищення цін на лікарські засоби за зверненнями громадян на урядову гарячу лінію та за дотриманням, встановлених постановою КМ України від 30.10.09р. № 1154 граничних гуртово-відпускних та роздрібних цін на окремі обов’язкові лікарські засоби та вироби медичного призначення.

Як показали результати перевірок МКП “Фармако,” аптека 36,6 ТзОВ “Декада-2000”, ДКАП “Медікус”, МПП “Аптека “Здоров”я”, МПК “Аптека № 117”, ФОП Баняс Г.М. (м.Дрогобич), ТзОВ “Едельвейс-2”, КП “Аптека № 329”, ФОП Мойсеєв С.В. (м.Трускавець), аптека №2 “На здоров”я” ПП “Медико” (м.Борислав) в кожній з цих аптек зафіксовано відсутність лікарських засобів та виробів медичного призначення з обов’язкового мінімального асортименту лікарських засобів для аптек та аптечних пунктів на період епідемії грипу.

Найбільшим дефіцитом є противірусні препарати такі як аміксин, амізон, арбідол, мазь оксолінова, ремантадин, маски одноразові та багаторазові марлеві.

Перевірками встановлено поодинокі факти завищення граничних роздрібних цін на азитроміцин, хлоргексидин, марлю, рукавички. До порушників застосовано економічні санкції та надано приписи щодо приведення цін на ці лікарські засоби до рівня граничних цін.

Також проводиться моніторинг гуртово-відпускних та роздрібних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення з обов’язкового мінімального асортименту в порівнянні до цін станом на 22 жовтня 2009 року. Дані цього моніторингу показують, що зростання роздрібних цін зумовлено зростанням гуртово-відпускних цін виробників. Перевірені аптечні заклади розмір торговельної надбавки не збільшували.

Надія Довбенко
головний держінспектор Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області