Колись мобільні телефони були призначені лише для людей у дорозі, але зараз чимало людей, навіть перебуваючи вдома чи на роботі, коли треба задзвонити, беруться саме за мобільний.

Британська компанія зв’язку BT провадила нещодавно рекламну кампанію, переконуючи, що коли вам треба поговорити з кимсь серйозно, то це треба робити саме зі стаціонарного телефона, який гарантує кращу чутність.

Але для багатьох людей стаціонарний телефон це розкіш, на яку немає часу, або якої просто немає під руками, а якість чутності на мобільному, навіть з провалами і зайвими звуками, цілком задовольняє.

Чи настануть часи, коли стаціонарні телефони зникнуть?

Неприв’язані

Для багатьох молодих людей, які живуть в гуртожитках чи винаймають кімнату, ідея стаціонарного телефона вже зараз є застарілою.

Для студента в будь-якій країні мати свою стаціонарну телефонну лінію – розкіш.

В Україні, де телефонізація в радянські часи навіть не спромоглася охопити більшої частини населення, особливо в сільській місцевості, мобільні телефони також єдиний спосіб телефонного зв’язку для дуже багатьох людей.

Але й у США зараз одне з кожних п’яти помешкань не має стаціонарного телефонного під’єднання. Багато людей в умовах економічної кризи “обрізають дроти”, щоб заощадити гроші на щомісячній абонентській.

2

Останнім писком моди у США стали настільні лампи, які живляться з телефонної розетки.

Дослідження, проведене Європейською Комісією в кінці 2007 року дійшло висновку, що у Великобританії 15% сімей мали мобільний телефон, але не мали у помешканні стаціонарної телефонної лінії – це на 2% у порівнянні з 2006 роком.

Проте, це зовсім не багато, бо у Чехії таких помешкань – 63%, а у Фінляндії, де базується найбільший у світі виробних мобільних телефонів Nokia, без наземних телефонних ліній обходяться 61% помешкань.

Швидкісний інтернет хоче дротів

Якщо у телефонній конкуренції перевага поступово схиляється до мобільного зв’язку, то для швидкісного Інтернету зараз краще мати дроти, а ще краще – оптико-волоконний кабель.

Зараз у Британії три мільйони помешкань користуються мобільним широкосмуговим доступом до Інтернету.

У глобальному масштабі минулого року темпи збільшення під єднань до високошвидкісного мобільного зв’язку зросли на дві третини.

Але фахівці визнають, що мобільний Інтернет ще не надає такої швидкості, як фіксована лінія.

У різний час дня швидкість може бути різна, чи навіть відсутня. Мобільне під єднання до швидкісного Інтернету достатнє, щоб перевірити електронну пошту та переглядати Інтернеті статті.

Але якщо ви хочете переглядати відео чи зав натужувати багато музики, то краще мати фіксовані широкосмугові лінії.

Багато користувачів швидкісним мобільним Інтернетом у Британії за сприятливих обставин можуть мати швидкість близько одного мегабіта в секунду.

Щоправда у майбутньому становище має змінитися з появою наступного покоління мобільного зв’язку – 4G.

Деякі експериментатори нових мобільних технологій досягають під єднання до Інтернету з швидкість до 100 мегабіт на секунду.

Якщо така швидкість стане загальнодоступною та буде по-кишені для мас, тоді смерть дротових телефонних ліній виглядатиме справжньою реальністю.