Не варто звинувачувати автора в упередженому ставленні до наших органів внутрішніх справ та їх керівництва. Про сказане мною вище (про «дембель»), до речі, пан Мирослав, особисто заявив під час його “презентації” перед керівниками відділів, установ, організацій та підприємств міста на одній із понеділкових нарад.

Пан полковник запевнив, що буде тісно співпрацювати з місцевою владою та докладе необхідних зусиль для встановлення порядку у нашому місті. А роботи, як на нього, в Дрогобичі чимало. Встиг начальник міліції вже і пожалітися на певні незручності, які, на його думку, гальмуватимуть процес наведення порядку. Зокрема пан Мирослав звернув увагу на брак приміщень для працівників міського відділу та нестачу кадрів. Однак, навряд чи хтось зможе допомогти йому у вирішенні цих питань. Щодо приміщень, то свого часу дрогобицька міліція їх мала чимало (наприклад, колишня військова частина на вул. Козловського та приміщення ВВІРу на вул. Коновальця), однак з якихось причин згодом їх втратило. Стосовно кадрів. Припустити, що в дрогобицьку міліцію масово підуть молоді дрогобичани із вищою освітою, як це бачить пан полковник, є малоймовірним, а то й узагалі неможливим на нинішньому етапі.

Проте, чи не найбільше вразив автора цих рядків і не лише його пан Мирослав, коли на прохання присутніх оприлюднив номера своїх мобільних телефонів та дозволив телефонувати йому з метою вирішення того чи іншого питання, яке стосується його посади.

Та повернімось до нашого начальника. Як не дивно, він вдало уникає незручних запитань та ситуацій. Так, наразі йому вже двічі вдалося уникнути відповіді на пряме запитання Миколи Гука, коли буде ліквідовано несанкційовану торгівлю в місті, зокрема – в центральній його частині. Ба більше: пан полковник уміло переходить у контрнаступ – бо інакше назвати його реакцію на зауваження про відсутність у вечірній час патрулів на вулицях міста не назвеш. Річ у тім, що на ці претензії пан Мирослав нагадав, що у місті є громадське об’єднання «Варта», яка має допомагати міліції у підтриманні громадського порядку. Більше того йому вдалося побачити негативне ставлення до «Варти» з боку міського голови і навіть знайти однодумця в цьому питанні. Як наслідок, керівникові «Варти» Миколі Летнянчину доручили скласти графік спільного чергування працівників міського відділу внутрішніх справ з понад дев’ятьма сотнями «вартовиків».

Що взагалі-то зрозуміло: право володіти зброєю та п’ять додаткових дні до відпустки потрібно якимось чином відпрацювати. Однак турбує одне питання: а чи потрібна нашій громаді непрофесійна патрульна служба?Адже планують, що з одним міліціонером будуть чергувати двоє цивільних. Зрозуміло, що під час патрулювання вони будуть під захистом закону та міліції, а що буде коли в інший час хтось захоче помститися за дії того чи іншого «вартовика» під час патрулювання. Після того, як щось станеться, дуже слабою втіхою буде те, що міліція, може, „злапає” зловмисника та його покарає. Якось то все тхне «радянщиною» з її „народними дружинниками”. До того ж, окремі особи не дуже звертають увагу на міліціонерів у формі, то що ж вже говорити про цивільних…

Є ще один негативний для міста момент у питанні, порушеному начальником відділу. Якщо припустити, що графік чергування таки буде складено, можна з великою вірогідністю чекати того, що не всі «вартовики» будуть з ентузіазмом виходити на ті патрулювання. А в таких випадках не будуть виходити на патрулювання і працівники міліції. Таким чином начальник отримує в руки реальні „відмазки” для пояснення відсутності патрульних на дрогобицьких вулицях… А от міській владі „крити” міліцейські козирі не буде чим.

Варто також звернути увагу на дивну ситуацію, що склалась навколо відомих у місті «цьоток з рояльом» (Майдан уже писав про це). Полковник Зарицький звів усе до жарту: мовляв народу треба десь похмелятися…

Що ж, будемо сподіваймося, що жарти – жартами, а пан полковник зможе зрозуміти: Дрогобич тих жартів не пробачає. Маймо надію, що він хоче вийти на пенсію не лише з генеральськими погонами, але й з повагою дрогобичан. А для цього потрібно стати на їх захист не гірше, ніж став головний міліціонер міста на захист мундиру та докласти для цього чимало зусиль та багато що зробити для міста і його громади.