Обов’язковою умовою зарахування дитини до дошкільного навчального закладу є заповнення одним з батьків реєстраційної форми. В неї вносяться особисті дані: прізвище, ім’я, та по батькові дитини, дата народження, серія та номер свідоцтва про народження, адреса та дані про батьків, телефон та електронна адреса для зв’язку (але ці дані не доступні відвідувачам сайту). При успішній реєстрації заявки встановлюється статус «Зареєстровано в черзі». Як тільки в ДНЗ звільнилося місце в групі потрібного віку (або ж є вільним на даний час) – батькам повідомляють в електронному та телефонному режимі про можливість влаштування дитини у садок. Зареєструватися можна тільки один раз в один дошкільний заклад. «Зареєструвавши дитину в одному ДНЗ, батьки не мають можливості вносити зміни в реєстрацію. Це може зробити лише завідувач дошкільного закладу, де була зареєстрована дитина.

Слід зазначити, що вся персональна інформація охороняється та обробляється відповідно до «Закону про захист персональних даних», є доступною виключно для завідувача ДНЗ та спеціаліста відділу освіти. Усі персональні дані є захищеними від публічного доступу

Якщо ж черга у обраний дошкільний заклад велика, працівники відділу освіти можуть запропонувати батькам місце у іншому закладі у цього ж мікрорайону. Якщо у сім’ї змінюються обставини і є необхідність оформитись в інший садок, в електронному реєстрі буде така можливість. Але разом з цим не можливо стати в чергу одразу в кількох закладах.

Реєстрація дитини є абсолютно безкоштовною і загальнодоступною. Після реєстрації батьки отримують код заявки, за яким можуть перевіряти її стан у дошкільному навчальному закладі. Усі подані заявки попадають на розгляд завідувача дошкільного закладу і розглядаються у період зарахування дітей – з червня до серпня. Батьки, діти яких зараховані до ДНЗ, отримують повідомлення про це на свою електронну пошту або на вказаний контактний телефон.

Від запровадження такої системи усі залишаються у виграші. Дошкільні заклади не гають часу на особисті прийоми громадян, які мають намір віддати свою дитину у той чи інший ДНЗ. Окрім цього, ведеться чіткий облік дітей мікрорайону, що до сьогодні часто робилося вручну. Відділ освіти має швидкий доступ до реальної наповненості дитячих садків, може оцінити фактичну потребу у місцях в ДНЗ. Батьки також мають можливість бачити повну картину по мікрорайону і визначатися, у який садок краще віддати дитину. Одразу зауважу, що зареєструватись можна лише в один ДНЗ.

Зазначимо, що до пільгових категорій відносяться:
діти-інваліди, які не мають протипоказань до відвідування ДНЗ;
діти батьків-інвалідів 1 групи;
діти учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, потерпілих від екологічного та іншого лиха, аварій, катастроф;
діти військовослужбовців Збройних сил України;
діти військовослужбовців Служби безпеки України;
діти прокурорів і слідчих прокуратури;
діти працівників міліції;
діти, які перебувають під опікою;
діти працівників навчально-виховних закладів відділу освіти;

діти одиноких матерів.

Порядок електронної реєстрації дітей в дошкільні навчальні заклади мм. Дрогобича та Стебника
Електронна реєстрація дітей здійснюється на порталі http://dr.lvivedu.com.
Для реєстрації дитини необхідно:
1. Зайти на портал http://dr.lvivedu.com.
2. Знайти посилання на відповідний сайт ДНЗ, де потрібно зареєструвати дитину.
3. На сайті ДНЗ перейти у вкладку «Електронна реєстрація», заповнити анкету.
4. При заповненні анкети слід врахувати наступне:
а. Поля, позначені червоною зірочкою, є обов’язковими для заповнення.
б. У поле «Бажана дата зарахування» вноситься інформація про дату, коли дитина повинна піти у садок.
в. Система автоматично визначає по віку дитини станом на бажану дату зарахування у яку групу вона може попасти
г. Слід враховувати що новий навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня. Якщо поставити, наприклад, бажану дату зарахування 31.08.2014 – це буде навчальний рік 2013/2014. А якщо вказати дату 1.09.2014 – це буде вже новий навчальний рік 2014/2015. Відповідно, рекомендовані системою групи будуть різними у цих двох випадках. Якщо дитина повинна піти у садок з осені 2014 року – слід вказувати бажану дату зарахування починаючи з 1 вересня 2014 року.
д. Між датою народження дитини та бажаною датою зарахування повинно бути не менше 2 повних років.
е. Якщо, наприклад, дата народження дитини 1.10.2012 року, а є бажання віддати дитину у 2014 році в садок, слід вказувати бажану дату зарахування не раніше 1.10.2014 року. У протилежному випадку система не буде видавати рекомендованих груп для зарахування.
ж. При реєстрації слід вказати серію та номер свідоцтва про народження. Якщо у дитини свідоцтво про народження не українське, варто вибрати у селекторі «Інший документ» і вказати реєстраційні дані цього документу.
з. При заповненні слід уважно вказувати адресу своєї електронної скриньки, оскільки саме на неї буде приходити інформація стосовно зарахування дитини у дошкільний навчальний заклад.
5. Після завершення реєстрації система видає унікальний код реєстрації, який також надсилається на електронну скриньку. Інколи лист може попасти у папку «Спам», тому варто після реєстрації цю папку також переглянути, якщо лист не надійшов у «Вхідні» електронної скриньки.
6. За номером реєстрації можна переглядати стан поданої заявки, а також видалити заявку при необхідності. Подавати заявку на реєстрацію можна лише в один навчальний заклад.
7. Заявки, подані на реєстрацію, автоматично отримують статус «На розгляді». Змінює статус заявки завідувач дитсадка при її розгляді. Розгляд відбувається у період зарахування з червня по серпень.
8. Зареєструвати дитину можна також на сайті відділу освіти. При цьому варто звертати увагу на номер дитсадка, який вказується у заявці.
9. Будь-яку інформацію по заявці, відновити код заявки та змінювати статус може завідувач ДНЗ. Якщо виникають запитання по поданій заявці – варто звертатись до завідувача дошкільного закладу.

Інформація – Дрогобицької міської ради

Від редакції: усіх,  кого виникнуть запитання чи не вдасться і декларований владою спосіб улаштувати дитину в садок – просимо повідомляти нас.