Юзеф Чехович – автор „Поеми про місто Люблін”, перу Шульца належать геніальні „Цинамонові крамниці”, присвячені тому „єдиному місцю на світі”, містові, яке для мистця уособлювало центр всесвіту. Обидва міста – загадкові, незвичні. Та от чи є між ними щось спільне? Чому так манив і приваблював, давав натхнення Чеховичеві Люблін, а Дрогобич Шульцові?

На ці питання спробували відповісти виставкою мистецьких світлин „Bruno4ever:європровінція. Люблін-Дрогобич, Чехович-Шульц” її співорганізатори „Товариство Фестиваль Бруно Шульца” (Люблін) і науково-інформаційний полоністичний центр Дрогобицького педуніверситету. Проект, вислідом якого стала названа виставка полягав у тому, що дрогобицькі фотомайстри зробили серію своїх світлин у Любліні, а люблінські – попрацювали в нашому місті.

На початку на батьківщині Юзефа Чеховича побували Ігор Фецяк і Зенон Філіпов. Натомість феномен і містерії Дрогобича з фотокамерами досліджували три польські фотохудожники старшої, середньої та молодої генерації Луц’ян Демідовскі, Макс Скшечковскі та Міхал Возьняк. В серпні цю унікально виставку справжньої поетичної світлини побачило курортне містечко Казімєж Дольний. Зараз вона триває в Любліні. Незвичні ракурси, правдива гра світла і тіні, своєрідна філософія міста – ось що найбільше приваблює в талановитих фотознімках українських і польських мистців, які своїми роботами ще раз доводять, що спільного між нами сусідами й справді набагато більше. Невдовзі організатори планують показати „Європровінцію” й у Дрогобичі.