За інформацією керівника Дрогобичтеплоенерго Ігора Хомяка, від початку опалювального сезону підприємство вже спалило газу на три з половиною мільйони гривень. В той же час надходження від абонентів за цей період склали лише один мільйон. Таким чином підприємство, навіть направляючи всі отримані кошти у Львівську філію “Газ України”, забезпечує лише 30 відсотків проплати за вже використаний газ.

А керівництво газопостачальної компанії вимагає щонайменше 100 відсоткову оплату за використаний газ і, навіть, авансові платежі. У випадку ж відсутності вчасного розрахунку – об’єм постачання газу до такого населеного пункту коригуються у сторону зменшення, відповідно до реальної частки оплати. Іншими словами вже з 1 грудня до нашого міста буде постачатись лише 30 відсотків необхідного місту газу. Таке зниження подачі, в свою чергу, приведе до того, що в деяких помешканнях дрогобичан може не стати газу…

До речі, така ситуація вже мала місце у Дрогобичі: чи то минулого, чи то позаминулого року. Коли різке зниження тиску газу на вході у газову мережу міста привело до того, що газ до квартир та будинків не дійшов…

Ігор Хомяк попередив міську владу, що “Дрогобичтеплоенерго” буде змушене припинити постачання тепла на організації і підприємства, які заборгували значні суми. Серед першочергових “претендентів”: КП «Дрогобицька лазня», борг якої 432 тис. грн., туристичний комплекс «Дрогобич» (колишній готель “Тустань”) – 144 тис. грн., ВАТ «Прикарпатбуд» – 32 тис. грн. Також пан Ігор просив владу нарешті вирішити питання з організаціями, які він змушений обігрівати вже кілька років задарма. Серед них дрогобицький театр та ансамбль “Верховина”, які фінансуються з обласного бюджету. Якщо театр старається проводити оплату за тепло протягом року за рахунок власних обігових коштів, то “Верховина” платить лише у випадку, якщо отримає відповідну дотацію з обласного бюджету. Керівник підприємства запевнив, що всі боржники будуть відключені протягом трьох днів із дотриманням усіх необхідних процедур.

В той же час депутат Віра Байса похвалила директора КП “Дрогобичтеплоенерго” за його впертість, яку він проявив стосовно обігріву навчальних закладів міста під час карантину. Зокрема, за його ініціативою обігрівання шкіл не було припинено, а це, в свою чергу, дозволило швидко відновити у навчальних закладах міста необхідний тепловий режим та уникнути зайвих аварійних ситуацій.

Зрозуміло, що в цій не дуже приємній для міста ситуації, найбільше постраждають мешканці: вони будуть мерзнути, як і на робочих місцях так і у власних помешканнях. А дарма. Адже за інформацією “Дрогобичтеплоенерго” рівень оплати від населення складає майже 100 відсотків. А весь борг складається із боргу юридичних осіб, які є і у приватній, і у державній або комунальній власності.

Зрозуміло, що і на самому підприємстві ситуація не дуже весела. Зарплата не виплачується: 290 постійних та 110 сезонних працівників сидять на голодній пайці. Коли ж віднайдуться кошти на їхню зарплатню – ніхто не знає.

Ситуація ця не є чимось новим, як для керівництва самого “Дрогобичтеплоенерго”, так і для керівництва міста. Вона є і по-набридливому противною для мешканців міста. Адже з року в рік одне і теж саме, а реакції – ніякої.

Напевно не варто розраховувати, що керівники підприємств-боржників прислухаються до “волання” пана Хомяка та завтра візьмуть і погасять борги: швидше за все у них не має необхідних на це коштів. А от те, що виникне саме така ситуація – знали всі. І для того, щоб цього не сталось – нічого не зроблено. Погрози та відключення не є виходом з цієї ситуації. Для цього потрібно готуватись ще… попередньої зими – коли приймався цьогорічний міський бюджет. Адже не важко передбачити цю критичну традиційно-щорічну ситуацію та закласти у бюджеті міста необхідну для цього суму: чи то у вигляді внеску у статутний фонд комунального підприємства, чи то якогось резервного чи іншого фонду. Головне, щоб було для цього бажання.

А, наразі, дрогобичанам залишається лише сподіватись на теплий місяць грудень та швидке погашення боржниками своїх заборгованостей перед “Дрогобичтеплоенерго”.