2000 року на XVIII Конгресі УНІМА в Маґдебурґу він виніс свою пропозицію на обговорення. Та, попри  те, що дискусія про місце і час проведення нового  свята була дуже жвавою, жодного рішення не було ухвалено.  Лише через два роки, на засіданні Міжнародної Ради УНІМА, визначили дату святкування. Традицію Свята лялькарів всього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Відтоді всіма професіоналами і шанувальниками театру ляльок святкується Міжнародний день лялькаря.

Президент УНІМА Маргарета Нікулеску звернулася до всіх діячів театрів ляльок із закликом перетворити день 21 березня в захоплюючий ритуал на славу лялькового театру: «Нехай у цей день грають лялькові вистави, проводять дискусії, влаштовують зустрічі, хай об’єднуються всі професіонали і любителі одного з найдавніших видів мистецтва – театру ляльок! Нехай всі навколо стануть учасниками нашого свята! Нехай усі опиняться в театрі ляльок!».

А  відома діячка індійського театру ляльок Капіл Ватсяаян вважає, шо “світ лялькового театру – це невинність дитинства, його чистота і безпосередність, і мудрість філософа. Для мене театр ляльок завжди таїть особливу чарівність, оскільки є унікальним явищем у сфері мистецтва: за своєю дивовижною простотою і, одночасно, за своєю багатозначностю це – справжнiй Всесвіт таємничого й образного, загадкового і фантазійного. Виникаючи в реальному часі та просторі, театр ляльок повертає нашим душам справжню сутність … ».

На нашу думку, стосується нинішнє цікаве свято не лише театрів, але й усіх, хто має справу з лялкьою і ляьковим світом.

Тож ми вітаємо сьогодні друзів нашої ґазети мисткинь-лялькарок Оксану Смереку-Малик і Оксану Цюпу, а разом з ними – усіх, дотичних до “лялькових справ”.