Дев’ятого  жовтня 1874 року  в Швейцарії представниками 22 країн було  підписано Бернський договір, що засновує підставу Генерального поштового союзу.  1878 року союз змінив свою назву і отримав назву Всесвітній   поштовий союз. На сьогодні ВПС налічує у своєму складі 189 країн. У всьому світі дев’яте жовтня відзначається як Всесвітній день пошти. Цей захід проводиться протягом тижня, званого «Міжнародний тиждень листа».

Як наголошує  Всесвітній поштовий союз, «міжнародна пошта говорить  6800 мовами своїх клієнтів і представляє собою найбільшу протяжну у світі мережу  доставки пошти. Вона призначена для забезпечення надійного, ефективного та економічного перевезення товарів та обміну ідеями. Пошта передає особисті думки друзів на великі відстані. Вона допомагає фірмам різного масштабу знаходити клієнтів і відповідати їх потребам».

Сучасна пошта у багатьох промислово-розвинених державах активно працює в секторі логістики, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі та прямої поштової розсилки, активно розвиває інформаційні технології, гібридну пошту та електронну комерцію.

Шановні працівники поштового зв’язку!

Прийміть наші щирі вітання з нагоди Всесвітнього дня пошти!

Ваша професія – надто нелегка, проте  необхідна людям. Щодня, незважаючи на погоду, листоноші вчасно приносять пенсії, ґазети, листи адресатам,  долаючи кільканадцять кілометрів за день.

Сьогодні для багатьох, особливо людей старшого віку, працівники пошти є чи не єдиним джерелом інформації, доброї звістки та привітного слова, адже разом із листами та газетами приносять в кожен дім надію на краще. Скорочуючи відстані між людьми, вони несуть радість спілкування, сприяють об’єднанню людських сердець і доль.

 З повагою. Редакція інтернет-ґазети “Майдан”