Шановний пане міський голово!

На початку минулого року в Трускавці відбулися заходи з відзначення 100-річчя з дня народження видатного провідника ОУН, національного героя України Степана Бандери, у яких громадська організація «Рада міста» брала безпосередню участь. Постать Степана Бандери є настільки величною, а його заслуги перед державою такими значними, що ми, його нащадки, повинні вклонятися цій величі не лише в рік пошани і навіть не щороку – в день народження і день смерті, – а маємо завжди носити в собі цей образ як невичерпне джерело любові до рідного краю та життєвої посвяти своєму народові. ГО «Рада міста» вважає, що на часі питання про встановлення у Трускавці пам’ятника Степану Бандері.

Наше порівняно невеличке місто дало Україні багато прикладів, як з Богом у серці і зброєю в руках йти проти зла. Василь Білас і Дмитро Данилишин, Роман Різняк «Макомацький», Дарія Гусяк – ці герої-трускавчани з лав ОУН – УПА і сьогодні є прикладом розуміння священної істини: віра і честь – понад життя.

Саме у зв’язку зі смертю Біласа і Данилишина Стапан Бандера був призначений Крайовим провідником ОУН, і йому належало розвинути патріотичні настрої населення, викликані стратою героїв. З історії знаємо, що апофеозом потужної інформаційної пропаганди, організованої Бандерою, були поминальні Служби Божі з траурним дзвоном у всіх церквах Галичини на момент повішання бойовиків. Відтоді імена трускавчан Біласа і Данилишина присутні в молитві націоналіста «Україно, мати героїв…».

Степан Бандера належав до славетного покоління людей, вихованих на давніх традиціях українського лицарства, до покоління, яке приймало присягу: «Здобудеш українську державу або згинеш в боротьбі за неї» – і не зреклося жодного слова в ній. Творча спадщина Степана Бандери як ідеолога українського націоналізму має і сьогодні велике значення для розбудови Української держави.

Пам’ятники Бандері встановлені у Львові, Стрию, Дрогобичі, Бориславі… Трускавець натомість не має навіть погруддя чи пам’ятного знаку. Але актуальність зазначеного в іншому: колишня компартійна пропаганда на центральних і південно-східних теренах держави зробила все можливе, аби спаплюжити українську національну ідею; і кому ж, як не нам, трускавчанам, нашому місту як всесвітньо відомій оздоровниці, яка щодня приймає гостей з усієї України і з-за кордону, бути зразком наслідування героїчних традицій і прикладом високої пошани до Героїв. Монумент очільнику нації свідчив би про нашу громадянську позицію і відповідальність перед прийдешніми поколіннями. Таким кроком трускавецька громада прилучилася б до відновлення історичної справедливості відносно національного лідера.

Громадська організація «Рада міста» оголошує збір коштів на встановлення у Трускавці пам’ятника Степанові Бандері. Просимо Вас, пане міський голово, винести нашу пропозицію на сесію міської ради для ухвалення рішення і визначення місця для монумента. Сподіваємось на Ваше як міського голови розуміння важливості поставленого питання, розраховуємо на патріотизм і свідомість депутатів міської ради. Також закликаємо усі інші громадські організації і політичні партії об’єднатися навколо ідеї спорудження у Трускавці пам’ятника Бандері і сприяти у зборі коштів.

З повагою голова правління ГО «Рада міста»

Руслан Козир