В документі дрогобицькі обранці  висловили свою надзвичайну стурбованість подіями, що з березня 2014 року відбуваються на Сході України.

ЗВЕРНЕННЯ

щодо необхідності визнання самопрогопошених «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки» терористичними організаціями та внесення відповідних змін до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» та інших законів України

Ми, депутати Дрогобицької міської ради, глибоко стурбовані подіями, які з березня 2014 року відбу­ваються на Сході нашої держави. За підтримки російської влади на рахунку терористів, об’єднаних у самопроголошені республіки, уже тисячі смертей ук­раїнських військових і добровольців, збитий паса­жирський літак Воеіng-777 малазійської авіакомпанії, неприхований розстріл з ракетної артилерії мирного населення у Донецьку, Волновасі та Маріуполі, а та­кож численні смерті ні в чому невинних цивільних. Окрім цього, понад 600 тисяч мешканців Донецької та Луганської областей залишили свої домівки, а інфраструктура Донбасу вперто руйнується керова­ними з Росії терористичними угрупуваннями.

Вважаємо, що українська влада має вжити вичер­пних заходів, щоб світ визнав так звані «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями. Це дозволить істотно активізувати міжнародні санкції, застосовані як до те­рористичних угруповань, так і до Росії – як держави агресора, що визнає і підтримує тероризм. У цей складний час Україна повинна наважитися самостійно визнати цей статус юридично на рівні єдиного органу законодавчої влади України.

Окрім цього, вважаємо за доцільне невідкладне ухвалення Верховною Радою України відповідних змін до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» та інших законів України, котрі б на законодавчому рівні дозволили:

– Верховній раді України відносити організації до категорії терористичних організацій та визначати те­риторії, на яких діють терористичні організації, зона­ми з особливим режимом реалізації владних повно­важень, пересування населення, ведення торгівлі та здійснення соціальних виплат;

– Кабінету Міністрів України формувати реєстр те­рористичних організацій та здійснювати суворий кон­троль за операціями, пов’язаними з фінансуванням та постачанням матеріальних ресурсів терористичним організаціям, а також перекриття всіх каналів їхнього фінансування та накладання заборони співпраці з ними.

Прийнято на позачерговій сесії Дрогобицької міської ради 26 січня 2015 року

До слова напередодні сесії, 25 і 26  січня, громадою Дрогобича було зібрано дві тисячі підписів під зверненням до Президента і Верховної Ради України щодо визнання «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями.

А вже у вівторок, 27 січня, Верховна Рада схвалила заяву про визнання Росії країною-агресором і закликала парламенти іноземних держав, міжнародні організації також визнати Російську Федерацію країною-агресором, посилити тиск на неї, а «ДНР» та «ЛНР» визнати терористичними організаціями.