П’ятого березня, у Ратуші відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Основне питання, яке розглядали і на нинішній день є надзвичайно актуальним, стосується ситуації з облаштування укриттів для цивільного населення, які знаходяться на території міста. Станом на сьогодні, з 23 укриттів придатними є 18 приміщень.

Основні вимоги до облаштування укриттів, які не використовувалися за призначенням багатьма роками: прибрати сміття, провести санітарні роботи, облаштувати приміщення сидіннями, забезпечити ємкостями з питною водою, провести лінії електроживлення та зв’язку, облаштувати вентиляцію.

Також на нараді було озвучено інформацію, що нині активно ведуться роботи з облаштування підвальних приміщень у навчальних закладах міста, куди можна сховати дітей при виникненні загрозливої ситуації.

Найбільшою проблемою на нинішній день, є непридатність багатьох приміщень, спричинена руйнацією часу, вологість і підтоплення.

Для того, аби кожен житель міста був поінформованим про знаходження місць для укриття при виникненні надзвичайних ситуацій, які цілком можливі у нинішньому часі, розроблено систему оповіщення. Працівниками пошти буде доставлено інструкції у кожну поштову скриньку жителів приватного сектору. Працівниками КП «ЖЕО» інструкції розповсюджуватимуться серед мешканців тих будинків, які знаходяться у обслуговуванні підприємства. Департамент міського господарства розповсюдить інструкції серед мешканців ОСББ. На вулицях та будівлях буде встановлено вказівники. Інформація публікуватиметься у ЗМІ.

Керівник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Дрогобицької міської ради Микола Летнянчин закликає жителів Дрогобича до відповідального ставлення з приводу обставин, в яких ми нині перебуваємо, та сприянні в облаштуванні як приміщень загального укриття, так і власних підвальних приміщень.

Нагадаємо, що у місті Дрогобичі, відповідно доручення Прем’єр-міністра України, голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій А. Яценюка, на базі Дрогобицького РВ ГУ ДСНС у Львівській області створено міську мобільну групу для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на об’єктах інфраструктури міста.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому