14 гостей з бельгійської Фландрії знайомилися з містом, працювали тут, спілкувалися з дрогобичанами.
20-24 квітня на базі кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти відбувся Міжнародний науково-методичний семінар-тренінг «Соціально-педагогічна робота з дітьми з особливими потребами та їх родинами». Країни-учасники: Україна, Румунія, Бельгія, організатором якого є НГО «WZW-Oradea».
Всі ці дні бельгійські тренери Герман Соболч, Юдіт Макай, Ільзе Ван Гельсгехт, Ханне Хейлен, Патріція де Костер, Рафаель Гюйтенс, більшість з яких не вперше в Дрогобичі, займалися з викладачами, студентами та волонтерами з питань організації роботи з дітьми з особливими потребами та їхніми батьками.
В заняттях взяли участь соціальні працівники БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ, реабілітаційного центру «Сонечко» з Трускавця, Товариства захисту дітей-інвалідів «Надія», Бориславської школи-інтернату.
Також у рамках бельгійських днів, які проводить соціально-гуманітарний факультет за допомоги факультетуту біологічного, 23 квітня, в четвер, у актовій залі головного корпусу профессор Герберт Ройерс прочитав дві лекції : «Рання діагностика розладів аутичного спектру: досвід і проблеми» та «Раннє втручаня при порушеннях аутичного спектру».
Виступові відомого європеського науковця, профессора катедри експериментальної, клінічної псиїології та психології здоров1я факультету психології та педагогіки університуту міста Ґент передувала зустріч з Гербертом Ройерсом в деканаті соціально-гуманітамрного факультету ДДПУ імені імені Франка, яку організував декан Ігор Гриник.
Того ж дня, за сприяння Посольства Королівства Бельгія та Почесного Консулсьтва Бельгії у Львові на великій сцені музично-драматичного академічного театру імені Юрія Дрогобича виступила знаменита бельгійська скрипалька Свеня Ван Дріш у супроводі орекестру Львівської філармонії (диригент Герман Енгельс).
Концерт – благодійний: організатори надали безкоштовні квитки більше ніж сотні дрогобичан з обмеженими потребами та їхнім родинам.
Велика роль в організації яскравого музичного дійства (не часто в нас відбуваються концерти такого високого рівня), як і загалом у прибутті цьогорічного бельгійського «десанту» належить голові благодійної оргганізації «Oradeа», давньому партнерові та приятелеві Дрогобича та його університету Патрікові Беллінку. Він і представив перед концертом Свеню ван Дріш та маестро Германа Енгельса.
Після концерту, на завершення основної частини бельгійських днів, керівництво університету та керівники соціально-гуманітарного (Ігор Гриник), біологічного (Світлана Волошанська) факультетів та Інституту музичного мистецтва (Степан Дацюк) дали прийом на честь гостей свого навчального закладу.

Сьогодні ж, 24 квітня, з віртуозною виконавицею скрипкових творів знайомитиметься львівській слухач. І концерт у Львівській філармонії – так само благочинний.
Слід пдкреслити, що в рамках дрогобицького тижня бельгійсько-української співпраці диригент Герман Енгельс з 27 до 30 квітня даватиме майстер-класи в Інституті музичного мистецтва й працюватиме з хором «Гаудеамус» нашого вишу.
30 квітня в актовій залі університету відбудеться підсумковий концерт. Хором «Гаудеамус» керуватимуть спільно його керівник, директор Інституту музичного мистецтва професор Степан Дацюк і бельгійський маестро.
Також цими днями з діяльністю театру «Альтер» знайомився відомий бельгійський режиссер Томас Беллінк (син Патріка Беллінка), котрий вже домовився з кервіництвом “Альтеру” про співпрацю та реалізацію спільних проектів.
Організатори бельгійських днів вдячні фірмі» Посвіт» за спонсорську допомогу – видрук афіш та буклетів.

Світлив Л. Ґольберґ