Нагадаємо: «Еразмус»  – це   програма обміну студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії, Туреччини. Програма надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в будь-якій країні, що бере участь в програмі.

У Єврокомісії «Erasmus» названо  найуспішнішою освітньою програмою ЄС і важливим інструментом боротьби з молодіжним безробіттям. Терміни навчання і стажування можуть складати від трьох місяців до одного  року.

«Еразмус» дає можливість студентам вчитися в одному з ВНЗ, що знаходиться у країнах-учасницях програми: Австрія, Бельгія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Греція, Фінляндія, Франція, Болгарія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Нідерланди, Румунія, Португалія, Великобританія, Угорщина, які входять до ЄС, а також в Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії, Туреччині. У програмі також може брати участь й адміністративний персонал навчального закладу.

«Позаяк ми орієнтуємось на європейські стандарти та цінності, то відповідно у нашій організації ми також безумовно пишемо проекти для «Еразмусу», готуємо наших волонтерів для поїздок за кордон у рамках цієї ж програми. Бо, крім благодійної діяльності, ми також приділяємо велику уваги для молоді, намагаємось виховувати її у правильному руслі, орієнтувати на той правильний триб  життя, яким сьогодні живе Європа, попри це не забуваючи про власні цінності та культуру виховання» –  говорить директор центру волонтаріату  «Карітас СДЄ» брат Артур Деска, котрий і був одним з ініціаторів приїзду 20 іноземних волонтерів до Дрогобича. На зустрічі також була присутня координатор центру волонтаріату Наталія Сенищ, яка  чи  найбільше знає, чим живе сучасна молодь і чого найбільше сьогодні потребують молоді добровольці не лише українські, але й іноземні.

Ісам Зерга, один з учасників програми, котрий приїхав в Україну з Франції, двадцятип’ятирічний юнак-мусульманин із захопленням розповідає про Україну:

«Мене приємно дивує те, що коли я питаю людей чому вони не виїжджають звідси, оскільки політична  та економічна ситуація все більше й більше погіршується, то вони відповідають мені «Чому я повинен їхати звідси?  Це моя країна,  я її люблю якою б вона не була ,бідною, нещасною,багатою чи сильною». Ці слова надихають мене, бо у Франції громадяни є дещо не такими, я б сказав не  дуже стійкими до глобальних проблем, які можуть виникати у державі. Ще дуже приємно є те,  що ви є дуже відкритими та щирими. Коли я їхав у метро у Харкові, я помітив, як люди із захопленням на мене дивились,бо знали, що я іноземець і мені це було приємно, бо у Франції  люди трохи байдужі, вони не бачать, хто сидить поруч з ними. Вони надто зайняті своїми справами, тому не вміють так як ви тішитись з чогось дуже маленького та справжнього.

Я бачу, що у вас немає жодних проблем у спілкуванні, враховуючи, що ваша країна є мультикультурною. У вас живуть проживають татари, українці,росіяни,білоруси… Ви все одно  залишається дружелюбними, щирими та товариськими. Ще  я бачу, що після усіх переламних та страшних подій, які відбуваються у вашій країні, ви стали ще більш сильнішими аніж були, стали ще більше любити свою країну. Я помічаю, як українська молодь надзвичайно сильно  хоче йти вперед, розвиватись в усіх сферах життя, а також і у напрямку волонтерства, інвестувати у своє майбутнє та будувати  країну своїми руками. Але важливо, не втрачати віри, бо навіть якщо зараз ваші політики продовжують обманювати український народ, ви все одно не повинні здаватись, йти робити свою справу, яка б пішла на користь країні, кожен з вас вже інвестує у майбутній розвиток держави  і у кожній сфері діяльності є своя «політика».

Якщо «Карітас» займається благодійністю, то це надзвичайно круто, ви повинні і надалі  це робити незважаючи на можливі перешкоди,які спіткають усіх вас. Я дуже хочу, щоб Україна стали великою частиною Європейського Союзу,бо вона є дуже динамічною та молодою, повною енергії та сил країною.  В Україні  я вже вчетверте, але в Дрогобичі вперше. Жякую  цьому місту та Благодійному Фондові  «Карітас» за гостинний прийом».

Відзначимо, що зовсім нещодавно –  у березні 2015 БФ «Карітас» за ініціативи центру працівників волонтаріату  Артура Дески та Наталії Сенищ  втілено  в життя проект  для громадських неурядових організацій маленьких містечок Львівської області «Можливості для молоді», де польські та українські фахівців розповідали про європейську програму «Еразмус +» й проводили навчання , де усі учасники отримали чудові навички написання ґрантів та більше інформації про те,як молоді люди провінційних міст  можуть виїхати у будь яку країну Європейського Союзу  і не лише у рамках іноземних програм.

Маріанна БУЯК