Петро Суда коротко ознайомив візитерів  з основними напрямками співпраці міських служб з вимушеними переселенцями, соціальну підтримку, яку надає місто учасникам АТО. Відтак  гості  охарактеризували свою модель роботи. У Дрогобичі представники ОБСЄ інформацію про життя переселенців збиратимуть на основі формування групових дискусій.

Як діляться схемою робочого плану організатори, таких дискусійних груп на Львівщині планують організувати 15. Причому  групи переселенців вони формують за віком, статтю та територіальною ознакою. Мають намір в поділених групах спілкуватися з переселенцями зі Сходу України та кримськими татарами. Окремою когортою цього дослідження стане місцеве населення.

Місію ОБСЄ, як зауважив один з її представників, цікавлять взаємини між переселенцями та корінними жителями.

Не залишить поза увагою представництво місії і вивчення можливості повернення переселенців додому.

Сьогоднішню роботу з керівниками відділів міської ради представники місії побудували у формі конкретних запитань щодо роботи з переселенцями. Після отримання інформації  від влади, вони уже по обіді мають намір поспілкуватися з першою групою тимчасово переміщених осіб, які нині мешкають у Дрогобичі.

Результатами дослідження представники місії пообіцяли поділитися з місцевою владою, для якої інформація може бути цінною для координації роботи з тимчасово переміщеними людьми. Ознайомлять з результатами дослідження і переселенців. Усім учасникам дослідження, висловили певність делегати ОБСЄ, буде корисно побачити узагальнений інформаційний звіт, який сприятиме діалогу на місцях і одночасно висвітлить проблеми переселенців, які не завжди лежать на поверхні.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому