Він розповів, що у проекті візьмуть беруть  80 дітей-переселенців з Донбасу від 13 до 17 років. А також 20 учасників міжнародних проектів «Джерела толерантності» та тренінґу «Будуємо мости замість стін», що допомагатимуть втілювати ідеї табору. За словами Йосифа Зісельса, підлітки отримають альтернативну систему цінностей, комплект аспектів європейського життя, які, «звичайно, не можуть вплинути остаточно на їхнє перевиховання, але діти отримають альтернативну систему цінностей, на відміну від тієї, що домінує в місцях, де вони народилися». «Наше завдання – надати їм альтернативу, вибір, щоб вони могли потім обирати свою лінію життя, чи вони хочуть повернутися до себе, чи поїхати в Росію, якщо вони наполягають,що у них була інша система цінностей, чи все ж таки вплинути на своїх батьків, щоб залишилися в європейській Україні, про яку ми всі мріємо», – заявив громадський діяч.

Наталя Бакуліна, директор табору, розповіла, що з дітьми працюватимуть кваліфіковані вихователі та фахівці, які пройшли спеціальну підготовку на семінарах Конґресу національних громад України та освітнього центру «Простір толерантності». «Важливо сформувати сталі навички поведінки дітей, треба не лише закласти зміст про Європу, а навчити їх жити за європейськими цінностями, зробити усвідомленими ці кроки», – акцентувала Наталя Бакуліна.

За словами Олександри Делеменчук, керівника проекту «Європейський табір-2015», такий табір – це унікальна можливість, бо зберуться діти, які самі вже стали активістами завдяки участі у попередніх таборах, а також ті, які потребують допомоги та підтримки від таких самих дітей.

Джерело – сайт Конґресу національних громад України

Від редакції: як нам стало відомо, серед перших учасників табору є і дрогобичанин, вже відомий нашим читачам вимушений переселенець з окупованого Кримського півострова Мустафа Бекіров, одинадцятикласник ЗОШ № 4.