Так було й нещодавно, коли Дрогобич відвідала велика, майже два десятки осіб, група активістів ТДЗД з різних куточків РП. Побували в Дрогобичі та Бориславі, оглянули місця свого дитинства (Товариство об’єднує, як відомо, вихідців з наших теренів). Дехто побував на Дрогобиччині вперше від того часу, коли мусів її залишити, тож побачили й почули  гості багато цікавого.

Завершився ж візит польських приятелів великим інтеґраційним вечором у ресторані готелю «Лимон», яку організував невтомний пан Ромуальд, щиро відданий місту свого дитинства й друзям, що нині живуть у ньому.

Присутні були поляки, українці, євреї. Зокрема – активісти всіх трьох польських товариств Дрогобича на чолі з їх головами  Марією Галяс, Єжи Катриняком, віце-головою відділення Товариства польської культури Землі Львівської Любомиром Фрайтом, а також керівник науково-інформаційного полоністичного центру імені Ігоря Менька Віра Меньок, директор Всеукраїнського методичного центру польської мови та літератури Адам Хлопек, автор цих рядків, котрий співпрацює з Товариством всі 20 з гаком років його існування…

Колишні дрогобичани ділилися своїми спогадами, Ромуальд Колудський-Стоббе розповів про найбільш знаних у світі вихідців з Дрогобиччини (Івана Франка, Бруно Шульца, Анджея Хцюка, Казімєжа Вєжинського), так само йшлося й про діяльність Товариства, його постійні й плідні контакти з Дрогобичем.

Відтак всі запрошені дрогобичани отримали подарунки з рук голови Товариства друзів Землі Дрогобицької пана Колудського-Стоббе: зокрема кожний з «обдарованих» від нині має гарне, з цікавими фотоілюстраціями, пов’язаними з добою, у якій жив автор,  нове видання знаменитої «Атлантиди» нашого відомого краянина Анджея Хцюка…

Фінальним акордом чудового вечора єднання став концерт ансамблю імені незабутнього Альфреда Шраєра (1922-2015) у складі акордеоніста-віртуоза Тадеуша Серватки (керівник колективу), непересічної співачки Яни Лензіон, Лева Лобанова (баян, фортеп’яно) та Андрія Шаблі (акордеон, вокал).