Чи дійсно шлюб є союзом лише між двома? Вплив на вибір чоловіка чи дружини в минулому мали свати, батьки, фінансове становище родини, і в останню чергу – лише кохання між нареченим та нареченою. Шлюб, чи то єврейський, чи християнський, був у минулому не тільки початком нової сім’ї. Під час лекції буде представлено соціальну роль сім’ї у минулому та її трансформацію протягом останніх двохста років – з того часу, коли романтична основа відносин почала відігравати домінуючу роль.

Саме про це під час своєї лекції розмовість Томаш Янковський.

Томаш Янковський – доктор філософії, член Польської асоціації юдаїки, проводить дослідження з історії сім’ї та моделей спільного життя у Польщі та Україні. До сфери його інтересів належить демографічне минуле єврейської громади.

Нагадаємо, лекційну програму організували Центр міської історії та Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького на підтримку нещодавно відкритої виставки «Єврейські шлюбні контракти». Детально із програмою лекцій «Ктубот. Єврейські сімейні традиції і традиційні сім’ї» знайомтеся тут.

Володимир БЄГЛОВ