Люди вдаються до насильства або дій, що завдають душевних страждань іншим, тоді, коли вони не усвідомлюють, що існують більш ефективні і гуманні моделі поведінки. Спосіб думок, які провокують психологічне чи фізичне насильство, закладається культурою. Теорія ННС спрямована на формування такого способу мислення, щоб усі люди своєю поведінкою прагнули задовольнити потреби один одного. У відповідності з теорією ННС, гармонія може бути досягнута тоді, коли люди зможуть зрозуміти свої потреби, потреби тих, хто поруч, і почуття, які викликані цими потребами.

Верена Єґер (Verena Jegher) – міжнародний сертифікований тренер та експерт з ненасильницького спілкування (Швейцарія). Викладала старогрецьку, латинську та німецькі мови, працювала вчителем у гімназіях з молоддю віком від 11 до 21 року.

1989 року  познайомилася із засновником методу ненасильницького спілкування – Маршаллом Розенберґом. Відтоді навчає і живе за ННС. Нині є розробником власної програми навчальних курсів, відкритої для всіх зацікавлених: професіоналів, подружніх пар, молоді, представників громад та ін. Працює консультантом та коучем індивідуально, а також для груп у сфері налагодження діалогу, порозуміння і мирного вирішення конфліктів в сім’ї та колективі. Навчання проводить у формі індивідуальної роботи, тренінгів чи семінарів. Має успішний досвід роботи тренером з ненасильницького спілкування на різних рівнях в європейських країнах, зокрема у своїй країні Швейцарії та в країнах пост-збройних конфліктів, як наприклад, Афганістан та Балкани. Володіє практичними навиками медіації в конфліктах. Верена є одним із міжнародних тренерів ГО “Простір Гідності”: з 2014 року активно співпрацює у поширенні методу ННС в Україні; веде групу фасилітаторів та психологів на Галичині; консультує у сфері застосуванні методу ННС в освітній сфері; є асесором (провідником-консультантом) у процесі сертифікації Міжнародним центром ННС для українських кандидатів.

Валентина СТЕЦ