У свою чергу, ВООЗ обіцяє надавати державам всебічну підтримку під час  розробки та здійснення національних програм лікувальної та профілактичної допомоги людям із захворюваннями вух і проблемами зі слухом.

Сьогодні  втрата слуху є  найпоширенішою сенсорною формою інвалідності на планеті.

Всесвітня органазіція охорони здоров’я оприлюднила такі статистичні дані: від порушень слуху та глухоти  потерпають понад  275 мільйонів чоловік.

Основні  причини глухоти та неповної втрати слуху – хронічні інфекції вуха, а також низка -захворювань: краснуха, кір, паротит, менінгіт. Нерідко проблеми зі слухом та його втрату спричиняє вплив деяких лікарських препаратів і шкідливих факторів довкілля, насамперед  – шуму.
Медики вважають, що майже  половині випадків   порушень слуху можна запобігти, якщо усунути причини їх розвитку. Серед таких заходів у першу чергу  називають імунізацію населення, охорону здоров’я матері та дитини, забезпечення гігієни праці.

Крім того, чимало залежить від батьків: лікарі  рекомендують  стежити, щоб у вуха дитини не потрапляла брудна вода; в жодному разі не шльопати дитину, тим більше –  по вухах; не давати дітям  пхати до вух  сторонні предмети; у разі будь-яких тривожних симптомів негайно звертатися по допомогу лікарів.