«З огляду на чисельні звернення мешканців міста Миколаєва, громадських організацій, результати громадського обговорення та громадського опитування, проведеного на офіційному сайті Миколаївської міської ради, керуючись п.19 і п.20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування» перейменувати назви вулиць, провулків, проспектів, парків, площ, скверів міста Миколаєва», – зазначив Сенкевич.

Зокрема, проспект Жовтневий тепер буде називатися проспектом Богоявленським, проспект Леніна – проспект Центральний.

Дві вулиці обласного центру після перейменувань носитимуть імена відомих релігійних діячів: вулиця Карла Маркса – Андрея Шептицького, вулиця Карла Лібкнехта – вулиця Шнеєрсона.

Мер розповів, що Менахем-Мендл Шнеєрсон – сьомий в роду Любавічеського ребе, народився в місті Миколаїв, вів активну громадську діяльність, а в багатьох містах Європи і Америки завдяки йому були відкриті Центри хасидського руху.

Разом з тим, за його словами, розглядався і історичний варіант назви вулиці – Чернігівська. Це була одна з назв, яка викликала суперечку між головою та членами комісії. Однак Сенкевич вважає, що потрібно піти назустріч одній з єврейських громад, яка знаходиться в Миколаєві і попросила увічнити ім’я ребе в назві вулиці.

Джерело