Як зазначають члени конкурсної ради, до якої входять представники депутатського корпусу, профільних департаментів ЛОДА, експертне середовище, робота над відбором мікропроектів була дуже ретельною та конструктивною. Прозорість, доступність та ефективність – основні акценти цьогорічного конкурсу.

Отож, в підсумку найбільшу підтримку отримали проекти з ремонту та реконструкції шкіл  – 179 переможців, народних домів – 112, дитячих садочків – 102, ФАПів, амбулаторій сімейної медицини – 58, встановлення вуличного освітлення – 85. Окрім того,  вісім об’єднаних територіальних громад  отримають кошти на розробку проектно-кошторисної документації для реалізації більш масштабних інфраструктурних проектів.

Лідерами за кількістю поданих заявок є Сокальський, Яворівський, Пустомитівський, Самбірський та Старосамбірський райони.

Як зазначила співголова ради, перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, відбулася конструктивна дискусія і рішення про затвердження переможців було прийняте одноголосно. «Звичайно, була низка зауважень з боку учасників ради щодо удосконалення самого механізму оцінки проектів і було прийнято рішення напрацювати певні зміни до програми в частині її реалізації  з врахуванням пропозицій від місцевих рад, обласних обранців і винести їх на розгляд сесії обласної ради», – додала Парасковія Дворянин.

Окрім того, під час засідання за пропозицією голови бюджетної комісії ЛОР Олега Домчака із резервного переліку вилучено 73 мікропроекти, де різниця в балах між експертами була більшою, ніж 10 балів. «Ці проекти будуть передані на розгляд двом незалежним експертам і за підсумками оцінювання можливо деякі з них теж отримають шанс на дофінансування з обласного бюджету ще у цьому році», – повідомив Олег Домчак.

За його словами, тепер громадам на реалізацію мікропроектів буде скеровано субвенцію з обласного бюджету, однак лише після того, як вони освоять власні кошти, виділені з місцевих бюджетів.

Слід також підкреслити, що кожен з мікропроектів, які реалізовуватимуться в області, буде моніторитися як на предмет використання коштів, так і щодо виконання зазначених робіт.

Прес-служба обласної ради