Патрік Беллінк є президентом бельгійської неприбуткової організації «Орадеа». Від  2013 року організовує та фінансує проведення на базі соціально-гуманітарного факультету двічі на рік україно-румуно-бельгійських навчальних семінарів-тренінгів і терапевтичних занять по роботі з людьми з особливими потребами для студентів і викладачів соціально-гуманітарного факультету та фахівців, що працюють в різних закладах для осіб з обмеженими можливостями Львівської області. Протягом цього часу наші студенти та фахівці закладів для осіб з обмеженими можливостями мали змогу опанувати нові методики розвитку базових навичок дітей та молоді з обмеженими можливостями, роботи з їх родинами.

Від  2013 року бельгійський науковець Патрік Беллінк ініціює та підтримує програму обміну досвідом, студентської та викладацької мобільності між Університетським коледжем «Вівес» (Бельгія) та Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка.

Зокрема  у квітні 2013 року завідувач катедри соціальної педагогіки та корекційної освіти професор Тетяна  Логвиненко та виконувач обов’язків декана (нині – вже декан) соціально-гуманітарного факультету доцент Ігор  Гриник взяли участь у Міжнародному тижні обміну досвідом в Університетському коледжі ВІВЕС (Бельгія), де прочитали цикл лекцій на актуальні соціально-педагогічні теми, намітили перспективи подальшої співпраці. У січні 2014 року ректор Дрогобицького університету, професор, доктор філософських наук Надія Скотна та виконувач обов’язків  декана соціально-гуманітарного факультету доцент Ігор Гриник за підтримки доктора Патріка Беллінка відвідали з робочим візитом Університетський коледж «Вівес», де було підписано угоду про співпрацю між обома навчальними закладами.

В жовтні 2014 року бельгійські науковці,  представники кафедри соціальної педагогіки відвідали соціально-гуманітарний факультет нашого університету з метою участі у спільній конференції «Професійна підготовка та компетенції соціального педагога: міжнародний досвід», де, зокрема, обговорили питання узгодження навчальних планів підготовки соціальних педагогів, обміну студентами та стажування викладачів.

У березні 2015 року бельгійський навчальний заклад відвідав викладач кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти, керівник практики соціально-гуманітарного факультету Дмитро Цекот де взяв участь в Інтеркультурному тижні, проводив заняття з бельгійськими студентами та спільно з бельгійськими партнерами обговорив питання майбутнього проходження практики нашими студентами у бельгійському вищому навчальному закладі.

У квітні 2015 року за сприяння та фінансування доктора Патріка Беллінка у Дрогобичі та Львові було організовано проект «Бельгія для тебе» з метою підвищення обізнаності суспільства про проблеми інвалідності, розширення можливостей надання допомоги людям з обмеженими можливостями. Серед основних заходів проекту – організація семінарів-тренінгів по роботі з дітьми з обмеженими можливостями та їх родинами, лекції з проблем аутизму професора Університету міста  Ґент Герберта Ройєрса (Бельгія) на соціально-гуманітарному факультеті, концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії у Дрогобичі та Львові за участю бельгійської скрипальки Свені Ван Дріш та диригента Германа Енгельса. Від 27 до 30 квітня бельгійський диригент проводив майстер-класи в інституті музичного мистецтва нашого університету.

Восени 2015 року двоє студентів соціально-гуманітарного факультету проходили практику з соціальної роботи у закладах соціального обслуговування Бельгії.

Від восьмого до 27  березня викладачі катедри соціальної педагогіки та корекційної освіти соціально-гуманітарного Під час перебування в партнерському університеті наші колеги взяли участь у міжнародній конференції з проблем міграції (близько 70 учасників з 11 країн Європи), прочитали лекції для студентів, ознайомилися з особливостями підготовки соціальних працівників, відвідали заклади соціального обслуговування осіб з особливими потребами та заклади соціальної роботи з неповнолітніми, які мають відхилення у поведінці. Упродовж перебування в Бельгії декан факультету взяв участь у переговорних зустрічах з партнерськими організаціями Бельгії та Румунії щодо планування і реалізації напрямків подальшої співпраці.

У квітні 2016 року на соціально-гуманітарному факультеті було проведено серію семінарів-тренінгів з надання допомоги особам з особливими потребами та їх сім‘ям за участю бельгійських та румунських тренерів. У планах на майбутнє – продовження започаткованої у минулому році програми проходження практики студентами-соціальними педагогами у закладах соціального обслуговування Бельгії, а також бельгійських студентів в Україні, семестрове навчання студентів соціально-гуманітарного факультету на факультеті прикладних соціальних наук Університетського коледжу ВІВЕС в рамках програми Еразмус+.

Два дні тому, 26 травня дні тому на соціально-гумантіарному факультеті підвели підсумки чергового етапу співпраці між двома навчальними закладами й презентували спільний українсько-бельгійський студентський проект, присвячений проблемам мігрантів та внутрішніх переселенців і спрямований на допомогу утікачам та внутрішньо переміщеним ним особам. Дрогобич для реалізації обрано ще й тому, що сьогодні в місті живуть люди, що були змушені залишити свої домівки в Криму та на Донбасі…

Впродовж минулого тижня українські та бельгійські студенти працювали над проблемою, обговорювали питання зовнішньої та внутрішньої міграції на теоретичному рівні в відвідали Благодійні фонди “Карітас» у Дрогобичі та Бориславі, ознайомилися з досвідом роботи Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді (директор Оксана Матчишин).

Протягом тижня студенти зняли фільм про переселенців, що нині знайшли притулок у Дрогобичі, який теж презентували минулого четверга.

Презентували проект студенти за окремими конкретними темами («теоремами) групами, що складалися з чотирьох учасників (два українці і два бельгійці). Йшлося про найбільш важливі теми, пов’язані з міграцією: різниця між внутрішньою та зовнішньою міграцією; роль державних інституцій у вирішенні проблеми й спроможности суспільства подолати найбільші  труднощі, з нею пов’язані; про ставлення до переселенців та мігрантів, толерантність; про різницю у підходах до проблеми в країнах ЄС і в нас.

Зокрема наголошувалося, що в Україні переважно переселенцями та їхніми проблемами переважно займаються громадські організації, тоді як у Європі, зокрема – й у Бельгії це майже повністю прерогатива державних структур.

Йшлося й про те, що Дрогобич може бути прикладом толерантности та доброзичливого ставлення до переселенців, про толерантність, що вирізняє дрогобичан серед мешканців деяких інших міст, де теж є значна кількість переселенців.

Була й дискусія довкола питань, які досліджували та про які доповідали студенти двох країн. У ній взяли участь і дрогобицькі переселенці, зокрема – представники міської кримськотатарської спільноти..

Цікаво, що презентація відбувалася англійською (для тих, хто не розумів, перекладав викладач Інституту іноземних мов ДДПУ Віктор Лішнянський). Й тут треба віддати належне соціально-гуманітарного факультету. Тут не дише налагодили конкретну й дієву міжнародну співпрацю, а й значної уваги надають вивченню англійської, котра нині є найпоширенішою мовою міжнародної комунікації, тому переважна більшість навчального підрозділу, очолюваного одним з кращих деканів Франкового вишу Ігорем Гриником, вільно спілкується англійською.

До речі, й сам Ігор Гриник добре володіє англійською мовою.

Про значення проекту, важливість зробленого учасниками на завершення презентації говорили доцент Ігор Гриник, професор Тетяна Логвиненко, доцент Ніна Гордієнко, професор з Бельгії, котрий модерував презентацію і був одним з керівників проекту Брам Лембрехтс.

Поза всіляким сумнівом, черговий проект, здійснений в рамках співпраці між навчальними закладами Кортрійка та Дрогобича, знайде своє реальне застосування й стане у пригоді тим, хто працює з внутрішньо переселеними особами, прагне полегшити їхню інтеграцію соціум тих реґіонів, де опинилися вони не з власної волі…

Світлини автора