– Що ви знали про Україну до того, як потрапили в країну?

– Для багатьох з нас ваша країна взагалі є незвіданою, незнайомою, тож до мандрівки ми готувалися: ми багато читали про Україну, про сьогоднішню ситуацію та про переселенців з Криму та Донбасу, читали також і про Дрогобичі, про який знали хіба що це _ Західна Україна й що нашу університет має співпрацю з вашим. Також ми переглядали новини та репортажі про сучасну Україну, що дало нам певне уявлення про життя в вашій державі, по проблеми, з якими стикаються українці.

Так само викладачі, котрі вже бували у вас, які вже бачили, що тут і як, які тут люди, розповідали нам про це.

– І що ви думаєте про цю країну?

– Насамперед мені дуже сподобалася Україна. А ще цікава різниця між Бельгією та Україною у підході до проблем біженців та переселенців, у їх розв’язанні. У вас переважно не держава, а громада. Люди допомагають внутрішнім переселенцям. В нас навпаки: в Королівстві Бельгії саме держава створює організації для допомоги біженцям. І це добре, що так активні у вас люди, що вони охоче допомагають переселенцям.

– Чому вас цікавить ця проблема?

– Так це ж надто актуальне питання. Я раніше небагато знала про ,та коли познайомилася з цими людьми, побачила, що кожен з них має власну історію, й кожна з цих історій є унікальною Навіть причина, з якої людина приїхала з однієї країни до іншою, є особиста. Тому я цим дуже зацікавилася, адже і в Бельгії і в Західній Європі загалом нині чимало біженців. Й ми хочемо їм допомогти.

Тут ми теж зустрічалися з людьми, що були вимушені покинути свої домівки в анексованому Криму та охопленому війною Донбасі, про це ми зняли короткий фільм, адже трагічні долі ваших переселенців вражають.

– Що вивчаєте в коледжі, яка ваша спеціалізація?

– Навчаюся на відділенні психології. Інші наші учасники проекту  проходять мультидисциплінарні студії: соціальну роботу, ортопедагогіку,   безпеку життя (англ.. safety) тощо.

– Ви задоволені перебуванням в Дрогобичі?

– Так. Одне читати книги, переглядати репортажі, й цілком інша – побувати в країні, відчути її, поспілкуватися з людьми.

Світлини автора