«Потрохи вимальовується комплексне бачення вирішення проблем у лісах Львівщини. Ми вже провели чотири засідання, були виїзди і заплановані ще. Вже 27 вересня на сесії облради розглянемо питання лісів та лісокористування, приймемо низку кадрових рішень. Судячи з усього, будуть і непопулярні рішення. Порядок наведем», – зазначив Володимир Гірняк.

За його словами, недостатньою є роль громади та місцевої влади у процесі лісогосподарювання – як обласна рада, так і місцеві ради мали б більше впливати на роботу. Зі свого боку, лісники мали б краще інформувати громаду про свою діяльність. Тож робоча група наполягатиме, аби інформація як про теперішні вирубки, так і про заплановані по кожному лісгоспу зокрема, була доступною в інтернеті. Там же повинна бути й інформація про стан лісів, рівень захворюваності дерев.

Принциповим для робочої групи є зміна самої концепції вирубки лісів. «Ми повинні перейти до рубок найбільш наближених до природних, а не вирубувати в один момент 3 чи  5 га лісу. А сказати, що не будемо рубати взагалі – це нереально. Є лісопереробна галузь, особливо у гірський районах, мешканці потребують дрів. Треба встановити здоровий баланс, щоби ми мали, що залишити дітям та онукам», – наголосив Володимир Гірняк.

Чи не найбільше клопоту в області із діяльністю підпільних лісопилок. Нині стоїть питання, яким чином змусити їх працювати у правовому полі.  «Є тисячі пилорам, не зареєстровані навіть як приватні підприємства, які невідомо  де беруть ліс, ми будемо реагувати і вирішувати це питання. Це складно, бо ми не  можемо рубати з плеча. У тій же Турці, окрім, бюджетних установ, залізниці, працюють лише лісгоспи і пилорами. Якщо прийняти зараз радикальне рішення, і що людям далі робити? За що жити»? – зазначив Володимир Гірняк.

За його словами, до 27 вересня заплановано ще декілька виїздів робочої групи на проблемні лісгоспи.

Нагадаємо, робоча група Львівської обласної ради з питань лісів створена на початку серпня. До неї входять представники депутатських фракцій, керівники профільних комісій, керівники лісових господарств та представників ЛОДА.

Прес-служба ЛОР