Вже 16 літ поспіль, від  2000 року,  щорічно в другу суботу вересня проводиться Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Ініціатором його проведення виступають національні  осередки Міжнародного Червоного Хреста.
Головне завдання під час  надання першої медичної – шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих і небажаних ускладнень.
Ситуації, що вимагають надання урґентної медичної допомоги виникають зазвичай  несподівано. Переважно це  стається за барком часу і за відсутності людей зі спеціальною  медичною підготовкою.
У таких  випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, адже за таких обставин дорогою є кожна секунда.
Вже давно відомо про існування так званої «золотої години», того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти людина, яка потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Пояснюється це тим, що максимальні компенсаторні функції організму людини, за виникнення раптових і серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години.
Власне впродовж  першої години після настання нещасного випадку надання першої медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.
Нинішнього, 2016 року,  Всесвітній день надання першої медичної допомоги припадає на десяте  вересня.