26 вересня Центр за присутності чималої кількості гостей – з інших факультетів, небайдужих дрогобичан, представників влади міста та сусіднього Трускавця, партнерів і колег з університету та коледжу «Вівес» фламандського міста Кортрійк (Королівство Бельгія) відзначив десять років із дня заснування.

Першою волонтерів свого факультету привітала декан  біолого-природничого доцент  Світлана Волошанська, яка розповіла, як створювався «Паросток» у далекому вже 2016, про те, що успішно й нині реалізовує свої основні завдання – допомагати особам з обмеженими можливостями жити цікавим  повноцінним життям,  інтеграції та адаптації у суспільстві…

Організатор студентської волонтерської роботи на біофаку й фактичний нинішній керівник центру «Паросток» Лілія Васишак розповіла про напрямки діяльности Центру, про те, чого досягли волонтери.

Зокрема підопічні Центру (дрогобичани – переважно з Товариства «Надія» – і трускавчани) за десять років об’їздили разом мало різні реґіони України заради знайомства з наймальовничішими куточками країни. Також в активі «Паростку» – різноманітні семінари, зустрічі з цікавими людьми тощо. А ще волонтери зі своїми підопічним разом роблять розмаїті мистецькі речі. Тут охоче малюють, виготовляють вироби з бісеру, плетуть сувеніри. Деякі з цих виробів успішно вчора під час святкування було продано на благодійному ярмарку. Вагомою була підтримка акції з боку бельгійських гостей.

Відтак гостям святкування показали короткий відеофільм про волонтерський центр біолого-природничого факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка…

Вітали зі святом волонтерів та тих, ким опікується «Паросток», Трускавецький міський голова Андрій Кульчинський, ректор Франкового вишу, професор Надія Скотна, котра підкреслила важливість діяльності Центру, наголосила, що спільно можна творити й створити світ миру й любові, у якому місце є для кожного, в якому життя людини – щось сокровенне. Й побажала, щоби небавом з паростку волонтерства, виросло дерево справжньої любови та добра…

Також щиро й тепла вітали уродинників заступник Дрогобицького міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас (з іноземними гостями спілкувався англійською, що робить йому честь, адже серед чиновників нинішньої влади, як і серед попередніх «насельників» Ратуші, він – єдиний, хто знає бодай одну чужу мову. Інші ж навіть рідною говорять і пишуть з помилками. Що вже там про польську, англійську чи ще якусь?!), колишній голова Трускавецького відділу освіти Михайло Шубак, директор Трускавецького навчально-виховного комплексу «СЗШ-Гімназія» Роман Гудзеляк, голова Дрогобицького Товариства захисту дітей-інвалідів, депутат Дрогобицької міської ради Ірина Дзюрах.

Звернувся до присутніх і давній друг і партнер Дрогобицького університету, його почесний доктор (диплом професор отримає 29 вересня) лікар, науковець і педагог Патрік Беллінк. Він високо оцінив діяльність «Паростку», тим більше що працюють волонтери в таких непростих умовах українського сьогодення…

З великим захопленням приступні слухали майстерно виконане музичне вітання від зразкового дитячого ансамблю мандоліністів Трускавецького народного дому (керівник Люцина Неліпа).

Завершились урочистості врученням грамот найактивнішим волонтерам   «Паростку»й торту, спеченому з нагоди першої декади Центру  та неформальним спілкуванням за кавою, карпатським чаєм і вельми смачними тістечками, зробленими умілими руками волонтерок.
Леонід ҐОЛЬБЕРҐ,

Володимир ДУМИЧ

Світлив Л. Ґольберґ