І от учора у Львові з’явився незалежний сайт, створений журналістами і громадськими діячами: почав виходити інформаційно аналітичний Громадський сайт ФОРПОСТ, створений з ініціативи журналістів і громадських діячів.

Новий сайт декларує рівновіддаленість від політичних партій чи олігархічних груп і заявляє про непідконтрольність політикам чи бізнес-структурам.

Серед авторів нового ресурсу – добре  знані не лише у Львові журналісти, політики, громадські діячі.

Ініціатори та основні автори  новоствореного порталу –  лідер Економічного бойкотного руху Олег Радик, координатор Варти-700 Наталка Шелестак, знані журналісти й редактори Роман Онишкевич, Юрій Лобан, Юрій Тимчук, , політик та економіст Яромир Самагальський., Христина Голуб.

Головний редактор ФОРПОСТУ Юрій Лобан пообіцяв, що вже зовсім небавом на сайті можна буде прочитати матеріали популярних авторів не лише зі Львова, а й з міст і районів Львівщини. Декларативні засади нового порталу звучать наступним чином: «Громадський портал Львова ФОРПОСТ – незалежне, інформаційно-аналітичне видання, створене з ініціативи журналістів і громадських діячів. ФОРПОСТ – портал, рівновіддалений від політичних партій чи олігархічних груп, не підконтрольний політикам чи бізнес-структурам. ФОРПОСТ орієнтується на першочергове незаангажоване висвітлення діяльності органів влади, політичних партій і окремих політиків та заангажованих у політичні процеси бізнесменів. ФОРПОСТ є майданчиком для висвітлення діяльності та позиції громадських організацій і рухів, не афільованих з тими чи іншими політичними силами. ФОРПОСТ не ставить за мету отримувати прибутки. Джерелами фінансування порталу є добровільні пожертви приватних громадян та інституцій, які поділяють принципи позапартійної, неупередженої журналістики Жертводавці не можуть претендувати на втручання у редакційну політику.

Суми пожертв і прізвища жертводавців за їх згодою оприлюднюються на сайті ФОРПОСТ. ФОРПОСТ може розміщувати рекламні матеріали та оголошення за умови їхнього обов’язкового маркування і якщо вони не суперечать редакційній політиці. ФОРПОСТ відкритий до партнерства з журналістами, громадськими активістами, які поділяють наші принципи і готові співпрацювати на засадах фаховості та об’єктивності».

Цікавинкою є й рубрика “Фотожаби”, адже мало на якому сайті зустрічаємо подібне.

А ще приваблює те, що на сайті є детальна інформація про електронне видання – його засади, редакцію, авторів, що вигідно вирізняє цей сайт від багатьох інших, котрі приховують, хто робить і видає той чи інший сайт.

Щож, успіху вам, коллеги-форпостівці й вдячних, мудрих, небайдужих читачів.