Нападники вигукували антисемітські образи російською мовою, кинули в приміщення голову свині з написаними на ній свастикою і залили все навколо червоною фарбою, що нагадує кров. Перед тим, як сховатися, зловмисники бризнули сльозогінний газ в сторону віруючих, які перебували в цей час у синагозі. Фізичну силу щодо постраждалих нападники не застосовували.

Відео: YouTube

Вірні викликали поліцію відразу після втечі зловмисників. За даними ЗМІ, станом на ранок середи ніхто не затриманий за цей інцидент.

“Сюди прийшла група нацистів. Один з них увійшов і оглянув місце. Ми подумали, що він хоче помолитися, оскільки іноді іноземці приїжджають і моляться тут. Приблизно через хвилину двоє з них увійшли з пляшками з фарбою і почали розпилювати на вірних  сльозогінний газ”, – розповів настоятель храму, який став свідком інциденту.

Як зазначає видання, в результаті нападу двоє ізраїльтян звернулися за медичною допомогою.

Поліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом хуліганства (ч. 2. ст. 296 КК України).

“На спецлінію “102” Уманського відділу поліції надійшло повідомлення, що на могильному комплексі цадика Нахмана відбуваються протиправні дії. Виїздом на місце події встановлено, що невідомі особи облили вхід в зазначений комплекс фарбою червоного кольору і залишили відрізану голову свині. З місця події вилучено низку речових доказів”, – повідомили в прес-службі поліції Черкаської області.

Раббі (цадик) Нахман з Брацлава (1772 – 1810) – іудейський праведник, засновник течії в хасидизмі, відомої як брацлавський (бресловський) хасидизм. Щоосені, під час святкування Рош Ха-Шана – єврейського Нового року, могила Нахмана в Умані перетворюється на об’єкт паломництва тисяч хасидів з усього світу.
Фото – Ynetnews

Джерело – Ліга. нет