Перший заступник начальника Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області Наталія Нестер зазначила, що кожного тижня  в міській раді та райдержадміністрації проводяться засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На засідання робочої групи запрошуються платники, які нараховують заробітну плату в розмірі менше мінімального розміру, що встановлений державою.

Чимало роботодавців ігнорують ґарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують робітників працювати за невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їхньої праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані “тіньові” заробітки і відповідно не зараховується страховий стаж, а тому не має права за даний  період на пенсію.

Нагадуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджети со-ціальних фондів матимуть стабільні надходження для своєчасного фінансування страхових виплат.

Кожному працюючому необхідно хоча б раз на рік перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявнос-ті помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержанні справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

Кожна застрахована особа може самостійно перевірити правильність нара-хування та своєчасність сплати єдиного соціального внеску своїм роботодавцем, отримати інформацію про нараховану заробітну плату в Реєстрі застрахованих осіб.

Для цього необхідно звернутися в управління Пенсійного фонду України за місцем проживання або при наявності електронно-цифрового підпису зареєстру-ватися на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Щоб зареєструватися на веб-порталі, необхідно подати заяву. Фізичній особі треба мати при собі паспорт та ідентифікаційний код, юридичній – документ, що посвідчує її належність до організації.Користувачу видадуть розписку про одержання заяви, а також реєстраційний код, який потрібен для реєстрації на веб-порталі.

На порталі також багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адрес управлінь ПФУ в областях. Громадяни і застраховані особи зможуть довідатися, наприклад, про умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій, про порядок одержання та використання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, тощо. Для страхувальників є інформація про умови нарахування та сплати єдиного внеску та інших обов’язкових платежів, порядок складання та подання звітності, порядок здійснення органами Фонду перевірок тощо. Наведено зразки бланків, заяв, інших документів, потрібних для взяття чи зняття з обліку, складення та подання звітності, призначення та перерахунку пенсій.

Інформація Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України