Крім того, повідомляємо, що відповідно до ст.8 Закону України від восьмого  липня 2010 року № 2464-VI ,,Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, якщо працівник за місяць отримує дохід, розмір якого не перевищує рівня мінімальної заробітної плати і при цьому він оформлений за основним місцем праці, єдиний соціальний внесок розраховується, як добуток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на ставку єдиного внеску. 2017 року– це 704 гривні, а саме 3200 * 22 відсотки.

Поряд з цим інформуємо, що Верховною Радою України ухвалені закони, якими у 2017 року посилено фінансову відповідальність за виплату заробітної платні в ,,конвертах”, або неоформлення трудових відносин з найманими працівниками та недотримання мінімальних гарантій оплати праці. Зокрема, за допуск працівника до роботи без оформлення трудових взаємин – 96 тисяч гривень, несвоєчасну виплату зарплатні – 9,6 тис. гривень.

До відома працівників,  кожна застрахована особа може самостійно перевірити правильність нарахування та своєчасність сплати єдиного соціального внеску своїм роботодавцем, отримати інформацію про нараховану заробітну платню в Реєстрі застрахованих осіб.

Для цього необхідно звернутися в управління Пенсійного фонду України за місцем проживання або при наявності електронно-цифрового підпису зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Щоб зареєструватися на веб-порталі, необхідно подати заяву. Фізичній особі потрібно  мати при собі паспорт та ідентифікаційний код, юридичній – документ, що посвідчує її належність до організації чи установи. Користувачу видадуть розписку про одержання заяви, а також реєстраційний код, який потрібний для реєстрації на веб-порталі.

На порталі також багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адрес управлінь ПФУ в областях.

Громадяни та застраховані особи зможуть довідатися, наприклад, про умови, порядок призначення, перерахунок та виплати пенсій, про порядок отримання та використання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, тощо. Для страхувальників є інформація про умови нарахування та сплати єдиного внеску та інших обов’язкових платежів, порядок складання та подання звітності.

Наталія НЕСТЕР,

перший заступник начальника Дрогобицького
об’єднаного УПФУ Львівської області