– То коли ж розпочали ви свою діяльність й що зробили передовсім?

– Невдовзі виповниться рік, як ми почали працювати – відлік історії ТІЦу розпочато третього березня 2016 року.

Перше, що зробили – це, як на нас,  є вельми суттєвим, розробили логотипТуристично інформаційного центру, котрий пезентує місто. І його вже знають далеко за межами Дрогобича й звертаються до нас у справі організації екскурсій.

Розпочинали ж з того, щоби нав’язати партнерські стосунки з колегами, а також туроператорами та НДО в різних містах України, а також зарубіжних (на разі – з польськими та латвійськими друзями), щоби залучати до міста більше мандрівників. І вже можна констатувати: охоче їдуть до нас люди.

Регулярно здіймаються на вежу нашої Ратуші,  щоби помилуватися красою архітектури Дрогобича з висоти пташиного лету, відпочивальники з Трускавця

Побільшало в нас також і польських туристів, зокрема – з Любліна. Також  один з найбільших туристичних  операторів України двічі-тричі на місяць «постачає» нам збірні групи, у яких – представники практично всіх реґіонів країни. Таким чином  фірма ця, львівський «Акорд-тур», відкриває людям найпривабливіші куточки держави й у такий спосіб, як ви колись написали, «зшиває Україну». Тут принагідно хочу подякувати Сергієві Копанському, Сашкові Яцкову, Ільку  Симоненку за постійну співпрацю з нами та промоцію нашого Центру та власне Дрогобича.

– Чим іще пишаєтесь ви, пане Ігоре, з вашою командою?

– Ви слушно відзначили, що є команда. Колектив, хоч і невеликий, але згуртований. На сьогодні нас, разом бухгалтером, четверо осіб і працюємо як єдине ціле. Же й собі на зарплатню та утримання центру заробляємо  й поволі починаємо міській скарбниці допомагати.

А пишаємось ми новим туристичним маршрутом (українською та англійською мовами), котрий пролягає стежками Івана Франка в місті його юності. Також нами розроблено – українською, польською, англійською – маршрут «Республіка мрій» Бруно Шульца, котрий давно вже був необхідний, адже з усіх континентів їдуть люди до Шульца, котрий вже став однією з візитівок нашого міста. Зазначу, що працюємо ми в тісній співпраці з нашими науковцями, істориками, краєзнавцями, франкознавцями та шульцологами, а також фаховими гідами для того, щоби як найповніше представити гостям Дрогобич.

Також є в нас тематична екскурсія «Дрогобич патріотичний», яка розрахована насамперед на нашу молодь, котра на жаль, не надто обізнана з історією міста та краю, його боротьбою за Незалежність, участю Дрогобича в подіях Революції Гідності…

Вагомим досягненням вважаємо також і розроблений нами план розвитку туризму в місті, аудіо екскурсією «Вежа Ратуші».

Похвалитися можемо й тим, що вдалося виготовити костюми для сурмачів, котрі небавом уже постійно будуть гарти на балконі Вежі. Для відвідувачів

Розроблені ж нами квитки для її відвідувачів отримали схвальну оцінку в багатьох подорожніх та краян, адже видали їх так, щоб були вони ще одним гарним нашим дрогобицьким сувеніром.

Світлина від Ґазета "Майдан".

– А що робите для промоції міста?

– За час, що існуємо, нами відзнято кілька промоцій них відеороликів:

про туристичну привабливість найдавнішого нашого некрополя на вулиці Трускавецькій; промоцій ролики Промо-ролик «П’ять причин відвідати Дрогобич», «Міська Ратуша», ролик про нічні екскурсії Дрогобичем.

Також на наше замовлення Львівське телебачення відзняло (з нашою участю фільм про туристичну привабливість Дрогобича).

– Ви згадали нічні екскурсії.  Можна детальніше?

– Їх, проведених спільно з театром „Альтер Дрогобицького державного педагогічного університету імені Франка (керівник Андрій Юркевич),  – три. Перша – торік восени й дві вже цього місяця. Викликали вони великий резонанс, позаяк ці екскурсії (включають вони й підняття на вежу для оглядин нічного міста з сорокаметрової висоти) – театралізовані, для тих, хто проводить, спеціально пошили костюми, що теж неабияк приваблює і місцеву публіку (не лише молодь, приходять і достатньо поважного віку дрогобичани), й гостей. От, приміром, п’про проивиди, п’ятогго січня почули присутні й про історію Ратуші та вежі, про її підвали та таємниці, про катів у місті, та декілька цікавих леґенд – зокрема – про привиди, які буцімто ночами навіть у кабінеті мера блукають…

Світлина від Ґазета "Майдан".

Світлина від Ґазета "Майдан".

– Що ще у вашому активі?

– Декому здається, що небагато робимо, та все ж за неповний рік доробок у нас, як на мене значний: у вересні були ми співорганізаторами проведення Дня міста, згодом – від грудня до січня – співорганізаторами ігор Дрогобицької ліги КВН, фестивалю «Джаз Без», Різдвяного флешмобу на встановлення рекорду з масового виконання колядок,масового засяжного заходу «Франко: наживо. Геній поза кадром»,співорганізатором історичного квесту «Відкрий своє місто».

Минулої осені спільно з  туристськими  клубами  «Віват» і «Бескид» здійснили  сходження на найвищу вершину Львівщини  гору Пікуй (1401 метр).

– Щойно увійшли ми всі у новий рік. Які у вас плани на найближче майбутнє?

– Зараз ми активно працюємо над брендинґом нашого міста як туристичного центру, розробляємо туристичне ознакування Дрогобича й продовжуємо займатися промоцією міста з метою залучення більшого числа туроператорів до Дрогобича та околиць.

А ще ТІЦ долучається до організації промотурів Дрогобичі для: туроператорів з Казахстану (українських ЗМІ («5 канал», «24 канал»); туроператорів з Азербайджану, також сьогодні ми тісно співпрацюємо  з туристичними фірмами Трускавця, Східниці, Львова, заповідником «Тустань» в Уричі.

Навесні прийматимемо велику делегацію туроператорів з Ізраїлю.

Є й деякі інші плани. Коли їх реалізуємо – здивуємо і Дрогобича та гостей. Однак наших таємниць не відкриватиму на разі.

– Що ж, дякую за розмову та бажаю подальших успіхів.

– Я так само вдячний з постійну увагу вашого мережевого видання до нас і підтримку наших ініціатив.

Світлини автора та Амета Бекірова