Марині В’язовській премію присуджено за її відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у восьми- та 24-вимірних просторах з використанням методів модулярних форм.

Нагадаємо, що минулого, 2016-го року,  математик розв’язала задачу, над вирішенням якої вчені працювали кілька століть: пакування куль у восьмивимірному просторі та, у співавторстві, — в 24-вимірному. Іншими словами,  науковець знайшла вирішення пакування куль в евклідовому просторі. Раніше задачу пакування куль було розв’язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.

Результат пошуку зображень за запитом "пакування куль в евклідовому просторі"

Марина В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцей № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2010-го захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему «Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері», а 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті: захистила дисертацію «Модулярні функції та особливі цикли».

Джерело