За даними ВООЗ існує понад  100 різновидів раку, й хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від небезпечної недуги щороку вмирають мільйони людей.

Понад  60 відсотків  нових випадків захворювання на рак зареєстровано в країнах Африки, Азії та Центральної і Південної Америки. На ці  реґіонах припадає  70 відсотків  всіх випадків смерті від раку.

У світі найбільша кількість чоловіків вмирає від таких  п’яти видів раку: раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу.

Найбільша ж  кількість жінок помирає від наступних п’яти видів раку: раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. В більшості  країна, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим типом раку.

Паління тютюну (більш, ніж 20 відсотків смертей від онкологічних захворювань спричиню нені цим фактором)  є окремою причиною раку, якій можна запобігти.

Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається внаслідок хронічних  інфекцій. Так, наприклад, вірус папіломи людини викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B – рак печінки.

Такі види раку,  як рак молочної залози, рак шийки матки та рак товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування.

Можна допомогти всім пацієнтам, що страждають від болю, при застосуванні сучасних знань в області зняття болю і наданні паліативної допомоги.

Понад  30 відсотків  випадків смерті від раку можна запобігти –  завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності і помірному  вживанню міцного алкоголю.

У країнах, що розвиваються, до 20 відсотків  випадків смерті від раку можна уникнути шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини.

Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед світовою спільнотою  в боротьбі з раковими захворюваннями і закликає небайдужих політиків і організацій-членів UICC ставитися до  онкологічних хвороб, як до одного з політичних пріоритетів.

На сьогодні вже добре  відомо, що виникнення 43 відсотків  ракових захворювань можна було б запобігти дотриманням таких норм здорової  поведінки як недопущення дитячого тютюнопаління,  боротьба з курінням як таким; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в соляріях; своєчасна діагностика і, звісно ж, –  увага до власного здоров’я.

Результат пошуку зображень за запитом "всесвітні день боротьби з раком"