Захід організовано Меджлісом кримськотатарського народу, Кримськотатарським ресурсним центром та низкою громадських організацій.

«26 лютого 2017 року ми разом скажемо: «Ні російській окупації!». Ми збираємося на Алеї Небесної Сотні (навпроти готелю «Україна») та о 14 годині починаємо Марш солідарності з кримськотатарським народом, українцями і людьми інших національностей, що проживають в тимчасово окупованому Росією Криму», – йдеться у повідомленні на сторінці події у Фейсбук.

Маршрут Маршу солідарності визначено такий: Алея Небесної сотні – вулиця Інститутська – вулиця Шовковична – вулиця Грушевського – Європейська площа – вулиця Хрещатик – майдан Незалежності.

Як відомо, 6 лютого 2014 року близько 15 тисяч кримських татар, тисячі українців і жителів Криму інших національностей на заклик Меджлісу прийшли до Верховної Ради АР Крим і не дозволили проросійським депутатам ухвалити антиконституційні рішення щодо відділення Криму від України.

26 лютого 2014 року громадянське суспільство Криму мирним шляхом у правовий спосіб відстояло територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам в Криму провести позачергову сесію, щоб зімітувати нібито добровільний «перехід» Криму до Росії.

Однак уранці 27 лютого 2014 року Кремль увів у дію силовий варіант захоплення Криму. Згодом вулиці міст і магістральні дороги півострова заповнили російські війська. «зелені чоловічки» захопили адміністративні будівлі, взяли в облогу гарнізони Збройних сил України, захопили морські порти й аеродроми.