Участь в заході взяли голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова ЛОДА Олег Синютка, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця, керівництво Бродівського району, члени товариства “Гута Пеняцька”, представники польської громади Львівщини, гості з Республіки Польща та мешканці навколишніх населених пунктів

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

«Місцева влада Львівщини посіла  чітку позицію – у ХХІ сторіччі ми не воюємо з пам’ятниками. Винні у таких злочинах мають бути покарані. У селі Гута Пеняцька, ще в січні вандали знищили пам’ятний знак загиблим полякам. Нам щиро прикро, що таке сталося на нашій території. Переконані – це ніщо інше, аніж провокація з боку російського окупанта, аби розсварити два дружні народи. Вже у лютому за кошти української громади ми відновили знищений меморіал.  Це наше свідчення, що ми шануємо пам’ять невинно вбитих поляків. Ми розраховуємо, що польська місцева влада і польська громада зроблять такий самий крок і відновлять знищені надгробки на місцях полеглих українців під час Другої світової війни на території Республіки Польща», – зазначив у своєму виступі голова Львівської обласної ради  Олександр Ганущин.

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

Під час  скорботних заходів священики провели екуменічну панахиду. Також відбулося громадське віче та покладання квітів.

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

Нагадаймо: дев’ятого  січня цього року невідомі у селі Гута Пеняцька Бродівського вандали знищили пам’ятник району вбитим полякам, які загинули від рук гітлерівських військ  1944 року.  Інформація про цю подію вперше з’явилася у російських, а також у проросійських українських ЗМІ. Історики вважають інцидент спланованою провокацією для погіршення українсько-польських стосунків.

Прес-служба Львівської обласної ради