• для членів сім’ї першого ступеня споріднення – нульова ставка;
  • для осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, –п’ять відсотків;
  • для нерезидентів, або у разі отримання спадщини чи подарунків від нерезидентів у минулого році – 18 відсотків.

Згідно із законодавством, членами сім»ї першого ступеня споріднення вважаються  батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Крім того, нульова ставка передбачена у разі успадкування нерухомості, рухомого майна та коштів інвалідами І групи, дітьми-сироти або дітьми, що позбавлені батьківського піклування, а також у разі успадкування рухомого та нерухомого майна дітьми-інвалідами.

Всі доходи, отримані у 2016 році та з яких утримується податок на доходи фізичних осіб (за винятком звільнених та тих, що оподатковуються за нульовою ставкою),  оподатковуються військовим збором в розмірі півтора відсотка.

Бланк декларації та консультаційну допомогу при її складанні можна отримати у Центрі обслуговування платників податків, або за телефоном 3-72-81.

Декларацію можна подати особисто, або через Інтернет, якщо отримано електронний цифровий підпис.

Суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій декларації, необхідно сплатити до 1 серпня 2017 року. Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб є громадяни, які отримали спадщину чи подарунок.

Дрогобицька ОДПІ