– Мотоцикл – це найнебезпечніший вид транспорту, – вважає патрульний поліціянт.

Світлина від Прес-клуб Львів.

За його словами, тільки за минулий рік патрульна поліція Львова оштрафувала 228 водіїв двоколісного транспорту. З них за те, що їздити без шоломів, – 26. Ще є велика кількість водіїв, які гасають та мотоциклах  у стані алкогольного сп’яніння.

На думку керівника проекту «Збережи життя», учасника клубу LIONS MC UKRAINE Олега Дударєва, мотоцикл – це найбільш швидкий та маневрений вид транспорту. Нерідко трапляється, що саме байкер опиняється першим на місці аварії. І саме він може надати потерпілим першу долікарську  допомогу. Тому члени мотоклубу LIONS MC UKRAINE започаткували проект, під час якого навчатимуть байкерів надавати долікарську допомогу собі та травмованим.

Світлина від Прес-клуб Львів.

– У нас з кожним роком збільшується кількість не тільки автомобілів, але й мотоциклів. Зараз починається мотосезон. Зійшов сніг. А разом з ним і -асфальт. І це підвищує небезпеку руху на дорогах, – зауважив Олег Дударєв.

Учасник клубу LIONS MC UKRAINE Роман Шумський каже, що рятування життя – це одна із частин субкультури байкера.

Світлина від Прес-клуб Львів.

– Жоден байкер не залишить свого побратима в біді на дорозі. Тому ми зараз стартуємо з цим проектом у Львові. А також такі тренінги пройдуть у Луцьку, Івано-Франківську, Дрогобичі, Червонограді, Рава-Руській, Калуші та Чорткові. Проект триватиме впродовж усього мотосезону, до першого  листопада, – розповів він.

За словами учасника клубу LIONS MC UKRAINE Вальдемара Надіжка,  тренінг відбуватиметься раз на три тижні. За один раз будуть вчити до 13 осіб. Навчання триватиме до шести годин.

Світлина від Прес-клуб Львів.

– Це буде не теоретичне заняття. Байкери вчитимуться на спеціальних манекенах робити закритий масаж серця, штучне дихання та інші речі, які повинен вміти кожен, хто опиняється на місці аварії. Курс викладатиме інструктор Європейської ради реанімації, лікар-анестезіолог Іван Гмиря, – Вальдемар Надіжко зауважив, що акцент у навчанні робитимуть збереженні дорогоцінних хвилини до прибуття швидкої допомоги.

Сам Вальдемар Надіжко – лікар за фахом, тож надати допомогу може. Але його товариші-байкери таких навичок не мають. Тому він наполягає, щоби вони йшли навчатися.

– У клубі є багато людей, які мають інші спеціальності. Тому мова йде про навчання людей, які не мають медичної освіти, – наголошує він.

За інформацією Львівського прес-клубу