У збільшенні кількості  клієнтів  зацікавлені всі надавачі послуг:  крамниці, банки, розважальні комплекси, інтернет-сайти тощо. І кожен шукає свої шляхи та методі,  щоби обійти конкурента й отримати свій хосен.

Один з вельми виграшних ходів – вшанування й тих, що вже є, і потенційних клієнтів. Тому й визначають у багатьох країнах Міжнародний день клієнта (англ. International client`s day,  франц. Journée internationale des clients).

Давно вже широко відомою є фраза: «Клієнт завжди має рацію» (англійською –  «The customer is always right»). Від  1924 року стала девізом мережі магазинів Гордона Селфріджа в США і Великобританії. Він намагався підкреслити в свідомості своїх працівників сенс і важливість клієнта для виживання свого бізнесу, за прикладом швейцарця Сезара Рітца, який висунув схожий девіз – «Клієнт ніколи не буває неправий» для мережі своїх готелів «Рітц» в Європі, розуміючи, що хороші відносини з клієнтом – основна умова не тільки для виживання його бізнесу, але і для прибутковості всього підприємства…

Сьогодні  ж цей принцип став визначальним для багатьох сумлінних надавачів різного роду послуг (хоча в Україні ще не всі це розуміють).

Саме ж нинішнє свято в світовому календарі виникло   не так давно –  лише  2010 року.

Ініціатива створення незвичного приводу для свята належала винахідливим підприємцям  Литви.

Невдовзі після започаткування  свята в Балтії  до процесу вшанування клієнтів сфери виробництва товарів і послуг приєдналися й підприємці інших країн .

Їх ентузіазм легко можна зрозуміти: постійні і потенційні  споживачі відіграють  у житті підприємців роль роботодавця – є клієнти, отже  робота.

Свято варто  також розглядати як особливу подяку клієнтам за те, що вони користуються виробленими послугами та товарами, а багато з них ще й мимоволі привертають додаткових клієнтів в вподобану високою якістю обслуговування продукції фірму. Як тут не висловити вдячність? Однак подяку виробників носить досить істотний характер. У Міжнародний день клієнта у багатьох закладах проводяться урочисті заходи, розіграші призів серед відвідувачів, акції святкових знижок на товари і послуги, вручення чисто символічних сувенірів – дрібниця, а приємно.

Хорошим тоном в святкуванні Дня клієнта від компаній стає розсилка поздоровлень своїм клієнтам, пропозиції особливих знижок або нових корисних сервісів, товарів або послуг.

Сьогодні ми щиро вітаємо усіх причетних до свята (а це – кожен з нас) і зичимо добра й гараздів й тільки якісних товарів і послуг і задоволення від цього.

З Днем клієнта, який завжди має рацію!