У зверненні ООН сказано: «День Землі – це спеціальний час, призначений для того, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного будинку, відчути нашу всепланетну спільність і взаємну залежність один від одного».

Не кожна планета має такі унікальні умови, що  дозволили б настільки бурхливий розквіт життя і її форм на надто обмеженому просторі у Всесвіті, в якому вона єдина.

Звісно, що теоретики-науковці  існування  у надрах інших систем та галактик чогось подібного, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати й намагаються  віднайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша земна куля.

На практиці ж  наш спільний дім  давно вже потребує якнайпильнішої нашої , адже останнім часом  ми нещадно експлуатуємо ресурси планети, порушуємо порядок у своєму нашому  домі, чи м виснажуємо й не даємо можливости для відновлення сил.

Тому  необхідно й можна суспільні настрої змінювати.

На це й спрямовані певні події та дати, що виникли не так давно.

Одна з таких подій відбулася 22-го квітня 1970-го року, То  була акція,  організована відомим американським активістом і політиком, сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки Гейлордом Нельсоном і групою студентів Гарвардського університету під керівництвом Денніса Гайеса.

Метою цієї акції було звернути увагу  широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних протестних студентських рухів того часу й  переросла в щорічну та  поширилася по всій Землі.

У багатьох країнах цю дату  стала відзначатися в день весняного рівнодення, який пр. падає  на 20-е або 21-е березня.

Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах ухвалено  закони й державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішення екологічних проблем та охорони довкілля.

Результат пошуку зображень за запитом "Jour de la terre"

Також, трохи згодом  Дню Землі була присвячено ще одну щорічну подію – голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй 1954-го року.

«Нехай живе спільний  мир у всьому світі» –  промовля  напис на цих дзвонах, відлитих із зібраних монет пожертвах дітей  з усіх континентів Планети людей  а також  орденів і медалей багатьох країн світу.

Цей дзвін є  своєрідним символом нашої глобальної солідарности, його встановлюють  в багатьох великих містах і країнах усіх континентів.

Кожен з нас відповідальний  за мир і гармонію, без яких життя на нашій планеті неможливе.

Використовуймо всі можливості щоб зберегти перспективу життя планети й нас на ній.

З Днем Землі!

Результат пошуку зображень за запитом "Earth day"

Цьогоріч День весняного сонцестояння (рівнодення), а з ним і Всесвітній день Землі відзначаємо сьогодні  20 березня.

Підготувала  Віра ТУПИЧАК