Найтвердіша речовина в людському організмі – зубна емаль.

Люди, які чистять зуби тричі щодня, менше  страждають від надмірної ваги. Такого  висновку дійшли  японські вчені. Під  час досліджень вони обстежили спосіб життя 14 тисяч  людей.

Людський язик – це єдиний м’яз, котрий не закріплений  з обох боків  і є найгнучкішою  і найбільш рухливою частиною тіла, до того ж  кожен язик унікальний, як відбитки пальців, двох однакових не існує.

Жінки на 20відсотків ліпше  за чоловіків розрізняють солодкий смак, так само вони на 10 відсотків  більш чутливі до кислої їжі. Цей факт пояснюється фізіологією організму. У жінок більше смакових рецепторів, тому більшість жіноцтва  любить цукерки, тістечка та різноманітні  солодощі взагалі.

На язику розташовуються так називається смакові сосочки, в кожному з яких знаходиться близько 100 клітин-рецепторів, вони живуть в середньому до десяти  днів, відтак їх змінюють нові. Через це впродовж  життя людина може відчувати смак однієї і тієї ж їжі по-різному. Смакові рецептори розташовані не тільки на язику. Близько десяти відсотків  таких рецепторів розташовуються на внутрішньому  боці  щік і піднебінні.

Понад 90 відсотків  людей у світі страждають на те чи інше  стоматологічне захворювання. Багато захворювань безпосередньо пов’язані зі здоров’ям порожнини рота. Серед них – група серцево-судинних захворювань, остеопороз і діабет.

Рішення про відзначення Всесвітнього дня здоров’я ротової порожнини було ухвалено  Всесвітньою стоматологічної федерацією (FDI) на щорічному Всесвітньому стоматологічному конгресі (AWDC), який відбувся в Дубаї в 2007 році. Дату  12 вересня було обрано на честь дня народження засновника FDI Чарльза Годона.

А вже від 2013 року  Всесвітній день здоров’я ротової порожнини відзначають 20 березня. Первісну дата, 12 вересня, змінено після ухвалення відповідного рішення чергового Конгресу, що відбувся в Гонконґу і подальшої публікації переглянутої Заяви про політику FDI.

Мета цього Дня – використання 20 березня як можливість для додаткового проведення заходів та ініціатив, спрямованих на підвищення інформованості широкої громадськості щодо гігієни порожнини рота, а також розширення наукової бази з вивчення впливу захворювань порожнини рота на загальний стан здоров’я і розробка ефективних методів профілактики.

Ще задовго до розробки відповідної політики у Всесвітній організації охорони здоров’я, в установчих документах Стоматологічної Федерації вже було визначено основний напрямок діяльності цієї організації, який був спрямований на поширення освітніх програм в інтересах здоров’я найбільш широкого кола громадськості. FDI приступили до розробки цілих пакетів навчальних програм як для стоматологічних професій, так і для стратегії поліпшення догляду за порожниною рота для людей по всьому світу.

Організацію цю засновано в Парижі  1900 року шістьма   стоматологами  під керівництвом доктора Чарльза Ґодона і носить назву Federation Dentaire Internationale. Метою інституції є  регулярне проведення  стоматологічних конґресів для розвитку  науки і мистецтва стоматології, дискусії з питань стоматологічної освіти, гігієни порожнини рота і громадського здоров’я в царині стоматології.