Вперше цей День у світі щорічно відзначають від 2006 року.

Він був оголошений  на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному на іспанському курорті  Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій «Даун-синдром».

День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми.

Ймовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері і в меншій мірі, але все-таки залежить і від віку батька. Один з факторів ризику також близькоспоріднені шлюби.

Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, вони постійно долають величезний опір, байдужість  і нерозуміння з боку суспільства.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими можливостями, адже вони дещо різняться  від інших людей в плані інтелекту і багато хто з них страждає від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони відрізняються від інших, а часто і перевершують їх.

Свою «іншість» та особливі можливості діти  з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони доброзичливі, життєрадісні і позитивні, охоче прагнуть спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей.

Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.

На відео з архіву «Майдану» – танець підопічних   «Дивовижних долонь» на Дні міста – 2010.