Цього ж дня, у відповідності до Указу Президента України від 22 березня 2012 року Україна відзначає і Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом – захворюванням, котре нині надто поширене в країні і становить важливу соціальну проблему.

Сьогодні, згідно зі статистикою  ВОЗ майже третина населення світу  населення світу інфіковано бактерією, що викликає туберкульоз.

Це – маже десять мільйонів осіб , з яких близько півтора мільйона помирають внаслідок хвороби.

Туберкульоз є однією з причин смертності внаслідок інфекційних хвороб. Понад 95 відсотків летальних випадків від туберкульозу реєструється в країнах з низьким рівнем життя.

Однак, на шляху подолання туберкульозу, світовою спільнотою досягнуто певні здобутки: сьогодні  році рівень смертності від цієї недуги знизився на 47 відсотків у порівнянні з 1990 роком.

Туберкульоз (сухоти)  – це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається повітряно-крапельним шляхом.

Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, тобто ті хворі, що виділяють збудника в навколишнє середовище разом з мокротинням під час кашлю, чхання, в розмові. При цьому збудник інфекції має здатність розповсюджуватися в радіусі від двох до шести метрів. Один хворий впродовж  року здет он заразити п’ять-десять осіб, що контактують з ним.

Найчастіше туберкульоз розвивається у людей з ослабленою імунною системою. На жаль, рівень поширення туберкульозу в Україні характеризується високим ризиком інфікування населення, більшість з якого навіть не підозрює небезпеку зараження, контактуючи з хворими у транспорті, магазинах, місцях масового перебування людей тощо.

Два роки тому в  Україні зареєстровано 23 тисячі 896 випадків вперше виявленого туберкульозу : 55,9 на 100 тисяч населення. Сьогодні в МОЗ стверджують про зниження показника захворюваності на 6,4 відсотка.

Профілактичні заходи, спрямовані на стабілізацію епідемічної ситуації з туберкульозу, полягають, в першу чергу, у вакцинації БЦЖ та неспецифічній профілактиці захворювання. Для того, щоб уникнути інфікування варто дотримуватися здорового способу життя, повноцінно харчуватися, утримувати помешкання в задовільному санітарному стані тощо.

Рання діагностика, що полягає у щорічних флюорографічних оглядах та організація своєчасного якісного лікування хворих є також вагомою ланкою у боротьбі з епідемією туберкульозу та попередження поширення серед населення. За даними ВООЗ з 2000 року  понад 43 мільйони людей у світі врятовано  завдяки ранній діагностиці та лікуванню.

Тож варто наголосити на тому, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Не зволікайте проведенням туберкулінодіагностики у дітей, профілактичними флюорографічними оглядами, дотримуйтеся здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни – це стане запорукою здоров’я та вагомим кроком на шляху протидії епідемії.

 

Зазначимо, що сьогодні своє професійне свято відзначають лікарі-фтизіатри.

Фтизіатрія – розділ клінічної медицини, що вивчає причини виникнення, закономірності поширення і механізми розвитку туберкульозу, викликані їм патологічні процеси в організмі людини і методи його профілактики, діагностики та лікування.

Ми вітаємо  лікарів-фтизіатрів Дрогобицького протитуберкульозного диспансеру (на щастя цієї установи ще не торкнулася рука наших «спритних» місцевих «реформаторів-новаторів» медицини) й   бажаємо їм самим міцного здоров’я, успіхів у їх життєво необхідній праці, спрямованій на подолання небезпечної соціальної недуги, терпіння та всіх гараздів.

Картинки по запросу день боротьби з туберкульозом