Слово «театр» (грец. theatron, місце для видовищ, видовище) – вид мистецтва, а також будівля, призначена для показу драматичних творів перед публікою. Традиційно включає кін (сцену) – майданчик, де відбувається дія, – і залу для глядачів.

Згадка про перший театральний досвід датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті. У давній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах.

Український театр

Починаючи із ХІ століття відомі театральні вистави  скоморохів. В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Це бачимо на  фресках Софійського собору в Києві (ХІ століття).

Перші зразки драми прилюдно виголошувалися учнями київських Братської та Лаврської шкіл у XVI-XVII сторіччях.

Важливими осередками розвитку релігійної драми тієї доби вважалася також Львівська братська школа та Острозька академія.

У XVII-XVIII століттях широкого розмаху набули вертепи — мандрівні театри, які виконували різдвяні драми та соціально-побутові інтермедії.

1795 року був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові, в колишньому костьолі єзуїтів.

В Наддніпрянщині, де перші театральні трупи зародилися також у XVIII столітті, процес відкриття стаціонарних театрів йшов повільніше.

В Києві перший стаціонарний театр з’явився 1806 року, в Одесі –1809-го, в Полтаві –  наступного, 1810-го.

Відзначення свята 

З нагоди Міжнародного дня театру в багатьох бібліотеках України готують книжкові виставки.

У навчальних закладах проходять вечори та покази вистав, підготовлених студентами.

У формуванні естетичного смаку та розширенні кругозору нашого театр відігравав і відіграє значну роль. І власне завжди – чи дивимося ми драму, чи слухаємо оперу, чи дивимося балет – відчуття присутності на святі ніколи не полишає. Театр це те без чого, як і без поезії, скажімо, уявити життя надто важко.

Саме тому Міжнародний день театру – не лише професійне свято майстрів кону, це свято мільйонів вдячних глядачів та поціновувачів високого мистецтва.

Тож зі святом, шановні!