Консул Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцкі заявив, що обстріл приміщення консульства був терористичним актом. Про це він сказав у коментарі виданню “Волинь24″. Савіцкі заявив, що невідомі хотіли вбити людей.

“Це був правдивий теракт. Хотіли вбити людей” – сказав консул. Савіцкі також повідомив, що у зв’язку з нападом на приміщення Генерального Консульства Республіки Польща установа сьогодні, 29 березня, не працюватиме.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що винні будуть покарані.

“Обурений провокацією проти Генконсульства Польщі у Луцьку. Це підлість від тих, хто проти нашої дружби з РП. Робимо все, щоб винні були покарані”, – написав Клімкін на своїй сторінці у Twitter.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на сторінці у Facebook заявив – те, що сталося вночі в Луцьку, свідчить, що провокації виходять на новий, ще небезпечніший рівень.

“Цілилися не лише в будинок польського консуляту, а в польсько-українські стосунки. Причому знову з використанням історії: “напад”, “Волинь”, “польський” – слова, які нині почують у новинах наші західні сусіди, мають налякати не менше, ніж сам факт обстрілу. Гадаю, кожен оглядач, який справді орієнтується в ситуації, може підтвердити загалом дуже приязне ставлення українців до поляків. Використання ж ворогом інформаційних рамок війни, що минула понад 70 років тому, у війні нинішній – впізнаваний почерк. Згадаймо хоча б Одесу травня 2014″, – написав В’ятрович.

Джерело